Michelin CrossClimate lastiği: yaz ve kış lastiklerinin devrimi

Michelin CrossClimate lastiğiyle ilgili herşey

Michelin'in devrim yaratan yeni lastiği CrossClimate. Kış şartlarında kullanıma uygun ilk 3PMSF sertifikalı yaz lastiği.


Michelin CrossClimate lastiği

Rakamlarla Michelin CrossClimate lastiği

  • 7: lastiğin test edildiği ülke sayısı (Almanya, Finlandiya, Fransa, İspanya, İsveç, Kanada ve Polonya).
  • 36: Michelin CrossClimate lastiğinin tasarımından, 2 Mart 2015 tarihindeki tanıtımına kadar geçen ay sayısı. Normalde bir lastiğin geliştirilmesi için 4 sene ve 8 ay gerekirken, 3 senede geliştirildi (1,5 kere daha hızlı).
  • 70: lastiğin test edildiği sıcaklıkların Celsius cinsinden arasındaki fark. Dış ortam sıcaklık aralığı: -30°C ile + 40 °C arası.
  • 150: tasarımdan, lastiğin test edilmesine ve seri üretime geçilmesine kadar çalışan mühendis ve uzman sayısı.
  • 1.000'den fazla: malzemeler, yapı ve tasarım için laboratuarlarda gerçekleştirilen test sayısı.
  • 5 milyon: aşınma ve dayanıklılık gibi dinamik testlerin gerçekleştirildiği toplam kilometre sayısı. Bu mesafe dünyanın etrafında 125 kez dolaşmaya denk geliyor.

Michelin CrossClimate lastiğinin sırt deseni

Michelin CrossClimate lastiğinin tasarım stratejisi

Michelin, yenilikçi CrossClimate lastiğini tasarlarken ve geliştirirken araç sürücülerinin ihtiyaçlarını dikkate aldı.

İhtiyaçları anlamak

Beklenmedik hava değişiklikleri, yağmur, kar ve ani sıcaklık düşüşleri araç sürücülerinin hayatının bir parçası. Görünen o ki bugün var olan çözümler ve yaklaşımlar tam olarak tatmin edici değil. Michelin tarafından CrossClimate lastiği için yapılan araştırma sonuçlarına göre:

  • Kış lastiklerini yıl boyunca kullanan araç sürücülerinin sayısı Almanya'da %3 ve Fransa'da %7 oranında değişiyor. Ancak bu durum özellikle sıcak havalarda kuru zeminde frenleme ve yakıt sarfiyatı bakımından olumsuz bir durum teşkil ediyor.
  • Lastiklerin mevsime göre değiştirilmesi her 10 sürücüden 4'ü için zahmetli bir iş olarak görülüyor. Bu nedenle lastik değiştirmeyi mümkün olduğu kadar erteliyorlar. (Kaynak Ipsos - 2014/2015 Kış lastiği satın alma davranışları).
  • Avrupa'daki sürücülerin %65'i yaz lastiklerini yıl boyunca takarak, karlı ve buzlu kış koşullarında güvenliklerini tehlikeye atıyorlar. Bu sürücülerin %20'si kış koşullarına uygun ekipman takılmasının zorunlu olduğu Almanya'da, %76'sı ise hiçbir zorunluluğun olmadığı Fransa'da. (Kaynak GFK - Avrupa tüketici davranışları araştırması - 2014).

Michelin CrossClimate fiyatları

Yenilikçi

Michelin'in bu yeni lastiği tüketicilerin ihtiyaçlarını en son teknolojilerle buluşturuyor. AR-GE çalışmalarına her sene 640 milyon avro yatırım yapılıyor. Michelin tüm dünyada sürücülerle 75.000 test gerçekleştiriyor ve araştırmalarında yaklaşık 11.000 lastik tüketicisini dinliyor.


Michelin CrossClimate rezulteo'da

Michelin CrossClimate lastiğinin karakteristik özellikleri rezulteo'da.
Michelin CrossClimate lastiğinin fiyatlarını karşılaştırın.
Michelin CrossClimate denememizi keşfedin