Kış lastiği: güvenli sürüş için tavsiyeler - 2015/2016 sezonunun en iyi dört mevsim lastikleri

2015/2016 sezonunun en iyi dört mevsim lastikleri

Kış lastiği 14.10.2015, Julien Taillandier

Dört mevsim lastikleri kategorisi hızlı bir büyüme yaşıyor. Bir zamanlar lastik üreticilerinin burun kıvırdığı bu lastikler Michelin CrossClimate gibi amblematik ürünler ile güçlü bir geri dönüş yapıyor. 2015/2016 sezonunun en iyi dört mevsim lastiklerini aşağıda bulabilirsiniz.

2015/2016 sezonu dört mevsim lastiklerinin en iyileri Seçiminizde size yardım olacak bir dört mevsim lastikleri listesi! - Telif hakkı © : fr.fotolia.com/rezulteo.com

Listeyi sıralamadan önce 4 mevsim lastiklerinin geleneksel bir kış lastiğinin yerini alamayacağını hatırlatmak isteriz. Burada zaman zaman kar ile yüzleşilmesine olanak sağlayan ve her türlü hava şartında tatmin edici güvenlik sunan bir uzlaşım lastiği söz konusudur.

Aşağıda size sunmuş olduğumuz liste eksiksiz değildir. Bu liste piyasada en çok mevcut bulunan boyutlarda satışa sunulan ürünlere dayalıdır: 205 55R16 ve 225 45R17. Lastik seçimi aynı zamanda teknolojik özellikler gibi bir dizi kritere dayalı olarak gerçekleştirilmiştir.

Seçilen lastiklerin sunuluş sırası yalnızca alfabetik sıraya göre yapılıyor ve herhangi bir önem sırası izlemiyor zira liste içerisinde birçok farklı fiyat kategorisinden (premium ve ara kategoriler) lastikler bulunuyor.

 

 

Firestone Multiseason 

Firestone Multiseason: Dört mevsim lastiğiTelif hakkı © : Firestone
Şehir araçlarını donatmak için geliştirilen bu lastik ara segmentte bir ürün arayan sürücülere yönelik. Ekonomik bir fiyatla satışa sunulan Multiseason modern bir teknolojiyi bünyesinde bulunduruyor. 

>> Firestone Multiseason'un mevcut olan boyutları
>> Bu lastik hakkında daha fazla bilgi: Firestone Multiseason, şehir araçlarına yönelik bir dört mevsim lastiği

 

 

Goodyear Vector 4Seasons Gen-2 

Goodyear Vector 4Seasons Gen-2: Dört mevsim lastiğiTelif hakkı © : Goodyear
Kısa bir süre önce piyasaya sürülen Goodyear Vector4Seasons Gen-2'nin ilk test sonuçları bunun son derece güzel bir lastik olduğunu teyit ediyor. Her türlü sürüş koşulunda, özellikle de ıslak zeminde performans göstermek üzere tasarlandı. 

>> Goodyear Vector 4Seasons Gen-2'nin mevcut olan boyutları (yakında)
>> Bu lastik hakkında daha fazla bilgi: Vector 4Seasons Gen-2, Goodyear'ın yeni dört mevsim lastiği

 

 

Michelin CrossClimate 

Michelin CrossClimate: Lastik sırtıTelif hakkı © : rezulteo-Michelin
Michelin CrossClimate, 2015 senesinin en çok konuşulan lastiğiydi. Michelin'in bütün teknolojik uzmanlığını bünyesinde bir araya getirerek kategorisinin kaçınılmaz üyelerinden biri haline gelen bu lastik 3PMSF işaretlemesi ile kış koşullarında tatmin edici bir potansiyele mevcut olduğunu kanıtlıyor.  

>> Michelin CrossClimate'nin mevcut boyutları
>> Rezulteo testi: Michelin CrossClimate, hem yaz hem de kış lastiği

 

 

Nokian Weatherproof 

Nokian Weatherproof: Dört mevsim lastiğiTelif hakkı © : Nokian-rezulteo
Nokian markası dört mevsim lastikleri alanındaki derin deneyimi sonucunda Weatherproof isimli bu ürünü müşterilerine sunuyor. Kategorisindeki iyi kış performansı özellikleri sayesinde mükemmel bir seçim olarak karşımıza çıkıyor.

>> Nokian Weatherproof'un mevcut olan boyutları
>> Bu lastik hakkında daha fazla bilgi: Nokian Weatherproof: Dört mevsim lastiklerine yeni bir referans mı geliyor?

 

 

Pirelli Cinturato All Season  

Pirelli Cinturato All Season: Lastik sırtıTelif hakkı © : rezulteo-Pirelli
Pirelli Cinturato All Season modern bir teknolojiden faydalanıyor ve şehir araçları ile kompakt otomobillere mükemmel bir uyum sağlıyor. Ayrıca lastik sırtında delinme riskine karşı koruyan Seal Inside teknolojisine sahip olduğunu da belirtmek isteriz.

>> Pirelli Cinturato All Season'un mevcut olan boyutları
>> Bu lastik hakkında daha fazla bilgi: Pirelli Cinturato All Season