Kış lastiği: güvenli sürüş için tavsiyeler - 2017/2018 sezonunun en iyi dört mevsim lastikleri - rezulteo

2017/2018 sezonunun en iyi dört mevsim lastikleri

Kış lastiği 10.10.2017, Julien Taillandier

Lastik değişimi hafife alınacak bir konu değil. Yanlış bir seçim yapma olasılığının önüne geçmek amacıyla 2017/2018 sezonu için piyasadaki en iyi dört mevsim lastiklerine yönelik bir listeyi sizlere sunuyoruz.

Top pneus 4 saisons 2017/2018 Retrouvez les meilleurs pneus 4 saisons 2017/2018 - Telif hakkı © : Fotolia.com/rezulteo.com

Dört mevsim lastikleri son derece revaçta. Değişken şartlar altında sürüş gerçekleştiren otomobil sahiplerine uygun bu ürün tipi ilgi çekici, çok amaçlı bir kullanım özelliği sergiliyor.

Bu tür lastikler her türlü şartla yüzleşmeye hazır olmakla beraber kış mevsiminde bir kış lastiği, yaz mevsiminde ise bir yaz lastiği kadar iyi performans gösteremiyor! Bu nedenle dört mevsim lastikleri kullanmak, her şeyden önce bir taviz meselesi. Haberiniz olsun!

Buradaki liste farklı fiyat aralıklarından seçilen ve en yaygın ebatlarda bulunabilen lastikler arasında oluşturulmuştur.

Ayrıca, bu liste alfabetik sıraya göre oluşturulmuş olup kendi içerisinde herhangi bir üstünlük sıralamasına sahip değildir.

 

Firestone Multiseason

Firestone Multiseason, pneu 4 saisonsTelif hakkı © : Firestone
Öncelikle küçük ebatlara, yani şehir araçlarına ve kompakt otomobillere yönelik bir lastik. Şehiriçinde ve çevresinde sürüş gerçekleştiren kişilere tam anlamıyla uygun ve zaman zaman karşılaşılan kar üzerinde sürüş gerçekleştirmeye de olanak tanıyor.

Bu lastik hakkında daha fazla bilgi

Bu lastiğin benim ebadımdaki fiyatlarını karşılaştır

 

Goodyear Vector 4Seasons Gen-2

Goodyear Vector 4Seasons Gen-2Telif hakkı © : Goodyear
Büyük ihtimalle türünün en iyi lastiklerinden biri. Vector 4Seasons Gen-2 Goodyear'ın dört mevsim lastikleri alanındaki derin deneyiminden istifade eden son derece başarılı bir ürün.

Bu lastik hakkında daha fazla bilgi

Bu lastiğin benim ebadımdaki fiyatlarını karşılaştır

 

Michelin CrossClimate +

CrossClimate'nin yerini alan bu lastik bazı alanlarda ilerleme kaydediyor ve kaçınılmaz bir lastik olmayı sürdürüyor. Islak zemindeki güzel performanslarına ek olarak kar üzerinde yeterli çekiş sağlıyor ve uzun bir kullanım ömrü sunmak üzere optimize edilmiş.

Bu lastiğin benim ebadımdaki fiyatlarını karşılaştır


Nokian Weatherproof

 

Nokian WeatherproofTelif hakkı © : Nokian-rezulteo
Nokian, kış lastiklerinin tartışılmaz uzmanıdır. Sonuç olarak Weatherproof kış performansını kanında taşıyor. Zaman zaman karlı yüzeylerde sürüş gerçekleştirebilmenin yanı sıra çeşitli şartlarda kullanıma da uygun.

Bu lastik hakkında daha fazla bilgi

Bu lastiğin benim boyutumdaki fiyatlarını karşılaştır


Pirelli Cinturato All Season Plus

On parmağında on marifet olan bu lastik 14 ile 17 inç arasında değişen ebatlarda mevcut. Modern bir teknolojiye sahip olan bu ürün özellikle patlamalara karşı lastiği koruyan Seal Inside teknolojisinden yararlanıyor.

Bu lastiğin benim boyutumdaki fiyatlarını karşılaştır.