Kış lastiği: güvenli sürüş için tavsiyeler - 2017/2018 sezonunun en iyi kış lastikleri

2017/2018 sezonunun en iyi kış lastikleri

Kış lastiği 09.10.2017, Julien Taillandier

Sonu gelmez kış lastiği seçenekleri arasında doğru kararı almak için yardıma mı ihtiyacınız var? rezulteo en iyi seçimi yapmanızı sağlamak için 2017/2018 sezonuna yönelik favorilerini sizlere sunuyor!

2017/2018 sezonunun en iyi 10 kış lastiği En iyi performans özelliklerine sahip kış lastikleri listemizden seçiminizi yapın! - Telif hakkı © : Crédits photos - © fr.fotolia.com

Burada sunacağımız lastikler en çetin kış şartları veya en radikal performans özellikleri dikkate alınarak seçilmedi. Buradaki ürünler kış mevsiminde karşılaşılabilecek kuru zemin, yağmur, kar gibi her türlü şartta iyi performans sergileyebilen gündelik bir kullanıma yönelik lastiklerdir. Hesaba katılan bir diğer kriter ise piyasadaki en yaygın ebatlarda mevcut olmalarıdır.

Ayrıca, bu liste alfabetik sıraya göre oluşturulmuş olup kendi içerisinde herhangi bir üstünlük sıralamasına sahip değildir.

 

Bridgestone Blizzak LM001

Bridgestone Blizzak LM001Telif hakkı © : Bridgestone
Birkaç senedir piyasada mevcut olan bu lastik, en güvenilir lastik önerileri arasında yer alıyor. Her türlü şartta sürüş sağlayan karma bir kış kullanımına tam anlamıyla uygun.

 Bridgestone Blizzak LM001 testimize göz atın

 Bu lastik benim ebadımda mevcut mu?

 

Continental  WinterContact TS 860

TS850, kış lastiği piyasasının vazgeçilmezlerinden biri haline gelmişti. Onun yerini alan TS860 bu nedenle son derece güçlü bir ailenin üyesi ve gayet etkileyici teknik özelliklere sahip.  Üzerinde gerçekleştirdiğimiz test sırasında bu lastik bizleri baştan çıkarmayı başardı ve favori lastiklerimiz arasında tartışılmaz bir yer kazandı.

Continental  WinterContact TS860 testimize göz atın

Bu lastik benim ebadımda mevcut mu?

 

Goodyear Ultragrip 9

Pneu hiver Goodyear UltraGrip 9Telif hakkı © : Goodyear
Goodyear'ın Lüksemburg'daki üstün teknoloji sahasında geliştirilen Ultragrip 9 özellikle sürüş konforu gibi alanlarda harika performans özellikleri ile dikkat çekiyor. Bu lastiğin ekstrem kış şartlarında kullanıma yönelik bir NCG (ağır kış lastiği) versiyonu da mevcut.

Bu lastik hakkında daha fazla bilgi

Bu lastik benim ebadımda mevcut mu?

 

Michelin Alpin 5

Michelin Alpin 5Telif hakkı © : Michelin
Farklı testlerden ve karşılaştırmalardan yüz akıyla çıkan Alpin 5 kar üzerinde örnek alınması gereken performans özelliklerine sahip bir kış lastiği. Ayrıca çok amaçlı kullanım açısından sergilediği başarı da referans niteliğinde.

Michelin Alpin 5 testimize göz atın

Bu lastik benim ebadımda mevcut mu?

Nokian WR D4

Nokian WR D4Telif hakkı © : Nokian
Favori kış lastikleri listemizde Nokian markasının yer alması kaçınılmazdı. Bu segmentin uzmanı Finlandiyalı lastik üreticisi, içerisinde WR D4'ün de bulunduğu son derece zengin bir kataloğa sahip. Çok sayıda ebatta mevcut olan bu lastik kesinlikle tek yönlü bir ürün değil ve ıslak zemin dahil birçok farklı yüzeyde etkili performans özellikleri sergiliyor.

Nokian WR D4 testimize göz atın

Bu lastik benim ebadımda mevcut mu?

Pirelli Winter 210 Sottozero Serie 3

Pirelli Winter Sottozero 3Telif hakkı © : Pirelli
Sportif yaz lastikleri uzmanı Pirelli, aynı zamanda ilgi çekici bir kış gamına da sahip. Sottozero bu gamın önde gelen lastikleri arasında. Özellikle ıslak zeminde yol tutuşu olmak üzere birçok açıdan dikkat çekici performans özellikleri sunuyor.

 Bu lastik benim ebadımda mevcut mu?