Kış lastiği: güvenli sürüş için tavsiyeler - Cooper Weather-Master WSC: SUV tipi araçlara yönelik çivilenebilir kış lastiği

Cooper Weather-Master WSC: SUV tipi araçlara yönelik çivilenebilir kış lastiği

Kış lastiği 01.12.2012

Cooper markasının SUV tipi araçlara yönelik bu yeni kış lastiği derin kesimlere ve kılcal kanallara sahip lastik sırtı ve yüksek silika içerikli hamuru sayesinde kış koşullarında yüksek performansı, güvenilirliği ve sürüş konforunu bir araya getiriyor. Ayrıca kolayca çivilenebiliyor.

Cooper Weather-Master WSC lastik Telif hakkı © : All Rights Reserved

Cooper markasına ait kış lastiği Weather-Master WSC; BMW X3, Lexus RX 350/450, Mazda 3 ve Mazda 5, Toyota Rav-4, Nissan Murano, vs. tip SUV'lere yönelik bir kış lastiğidir.  Kavrama kenarlarına sahip lastik sırtı ve silika açısından zengin hamur bileşimi sayesinde ıslak, karlı ve buzlu yolda iyi bir hareket kabiliyeti ve kavrama performansı sağlar.


Karlı zeminde üstün çekiş ve hareket kabiliyeti

Weather-Master WSC, kar üzerinde hareket kabiliyeti ve yol tutuşunu garantileyen "Snow Groove" teknolojisini bünyesinde bulunduran bir lastik sırtına sahiptir. Çok sayıdaki mikro kılcal kanalları kavrama kenarları oluşturarak çekişi arttırır ve tam bir güvenlik içerisinde sürüş gerçekleştirmeye olanak sağlar.


Islak zemin üzerinde kavrama ve yol tutuşu

Cooper WeatherMaster WSC-hr lastikTelif hakkı © : All Rights Reserved
Yönlü lastik sırtı su tahliyesini kolaylaştırarak ıslak yolda güvenilir bir yol tutuşu ve frenleme performansı sağlar. Yüksek silika içerikli hamur bileşimi donmuş, çamurlu ve ıslak zeminlerde, ve hatta çok düşük sıcaklıklarda maksimum kavrama kabiliyeti sağlar. Lastik deseninin sağlam merkez hattı virajlarda ve şerit değişimi sırasında kavramayı arttırır.


Buz üzerinde kavrama kabiliyeti

Weather-Master WSC, buz ve don üzerindeki kavrama kabiliyetinin daha da arttırılması için lastiğin kolayca çivilenmesine olanak sağlayan 12 sıra halinde 132 çivi yuvasına sahiptir. 

 

Çeşitler

Cooper'ın Weather-Master WSC lastiği 17 ve 18 inçlik jantlara yönelik on kadar farklı boyda mevcuttur.

 

Ayrıca bakınız:

>> Cooper WeatherMaster WSC: Fiyatlar

>> Cooper WeatherMaster WSC: Rakipler

>> Cooper WeatherMaster WSC: Ebatlar