Kış lastiği: güvenli sürüş için tavsiyeler - Kış lastiklerinizi satın almak için son dakikaya kadar beklemeyin!

Kış lastiklerinizi satın almak için son dakikaya kadar beklemeyin!

Kış lastiği 20.10.2014, Hakan

Kış lastikleri kullanmaya veya bu sene kış lastiklerinizi yenilemeye mi karar verdiniz? Son ana kadar beklemeyin. Kış lastiklerinizi sonbaharın başında satın alarak hem daha fazla seçeneğiniz olacak hem de lastiklerinizi daha ucuza alabileceksiniz.

Karlı zeminde otomobil Kış lastiklerinizi önceden satın alabilirsiniz - Telif hakkı © : iStockphoto.com/rezulteo.com

Her sene aynı hikaye. İlk kar yağışı ile birlikte yollar halen yaz lastikleri kullanan otomobil sürücüleri için birer tuzağa dönüşüyor. Sonra da bir anda kış lastiklerine akın ediliyor: Mağazalar birkaç gün içerisinde boşalıyor ve fiyatlar uçuşa geçiyor...

Bu feci senaryonun önüne geçmek için öyle ya da böyle elinizi çabuk tutmanız lazım! Araç ekipmanları merkezleri ile lastik satıcıları sonbaharın ilk günlerinden itibaren kış saatine geçer. Büyük markaların çoğu satışları hızlandırmak için promosyon gerçekleştirirler.

Bu fırsatı kaçırmak kötü olur. Şu sıralar geniş bir marka ve model yelpazesinden faydalanabilirsiniz. Kış mevsimi gelip çattığında bu şansa sahip olacağınız kesin değil. Bunun yanı sıra, Kasım ortasından itibaren fiyatlar hızla yükselişe geçecek.

Son olarak, kış lastiklerinin yalnızca kar üzerinde değil diğer birçok durumda işe yarar olduğunu unutmayın. Bu lastikler, ortalama sıcaklıkların 7°C'nin altına düşmesiyle beraber daha iyi bir güvenlik seviyesiyle sürüş gerçekleştirmenize olanak sağlar.