Bir araç üzerinde bulunan fabrika çıkışlı, orijinal lastikler - BMW X6 M'ye özel bir Michelin Super Sport

BMW X6 M'ye özel bir Michelin Super Sport

Orijinal ekipman 16.03.2015, Cédric Pinatel

Yeni BMW X6 M'nin performans özelliklerini ön plana çıkarmak amacıyla Michelin, Pilot Super Sport lastiğinin özel bir versiyonunu geliştirdi.

BMW X6 M, Cenevre Otomobil Fuarı'nda Michelin Pilot Super Sport lastikleri ile donatılan yeni BMW X6 M Cenevre Otomobil Fuarı'nda tanıtıldı - Telif hakkı © : rezulteo

Çok yüksek performanslı bir SUV

 Büyük ebatlı lüks bir SUV olan X6'nın yepyeni versiyonu BMW tarafından kısa bir süre önce tanıtıldı. Uçak pervaneli logosuyla tanıdığımız Alman asıllı marka, bu 4x4'ün en güçlü ve en yüksek performanslı "Motorsport" versiyonunu görücüye çıkardı. 575 beygir tork üreten 4,4 litrelik çift turbo beslemeli V8 bir motora ve daha hafif bir şasiye sahip olan yeni X6 M, Porsche Cayenne Turbo S ve Mercedes M63 AMG modelleri karşısında dünyanın en yüksek performanslı SUV’si ünvanını elde etme iddiasında. Hatta görünen o ki bu model, Nordschleife pistini sportif bir otomobil olan M3 V8 kadar hızlı turlayabiliyor.

BMW X6 M mavi Telif hakkı © : rezulteo

Özel bir Pilot Super Sport

Motorun dinamik kapasiteleri dikkate alındığında söz konusu performans özelliklerine uygun bir lastik takımının kullanılması gerekeceği açık. Bu doğrultuda bu yeni SUV'yi donatma görevini Michelin üstlendi ve X6 M'de orijinal ekipman olarak kullanılmak üzere Pilot Super Sport lastiğinin özel bir versiyonunu geliştirdi. Büyük boyutlara sahip bu lastik 21 inçlik jantlara monte edilmekte olup ön aksta 285/35 ZR21 105Y, arka aksta 325/30 ZR21 108Y boyunda kullanılıyor.

Michelin Pilot Super Sport, BMW üzerindeTelif hakkı © : rezulteo