Bir araç üzerinde bulunan fabrika çıkışlı, orijinal lastikler - Bridgestone, herkesin rüyalarını süsleyen DB11'in gücüne güç katıyor

Bridgestone, herkesin rüyalarını süsleyen DB11'in gücüne güç katıyor

Orijinal ekipman 07.11.2016, Alexandre Lenoir

James Bond henüz Aston Martin'in en yeni ürünü DB11'in sürücü koltuğuna geçmedi ancak İngiliz güzeli bu otomobil her türlü göreve hazır gibi görünüyor.

Aston Martin’in DB11 otomobilini Bridgestone donatıyor Aston Martin'in DB11 modeli için ultra yüksek performans lastikleri. - Telif hakkı © : Aston Martin / Bridgestone 2016

Gaydon, İngiltere menşeili marka, bu otomobilin lastikleri için Bridgestone'a ve onun ultra yüksek performanslı Potenza S007 lastiğine yöneliyor. Bu lastik çok yüksek hızlarda ve her türlü durumda yüksek bir tutunmayı garantileyen karkası ve lastik sırtı ile yön hassasiyetini arttıran sırt bloklarına sahip diş yapısı sayesinde bu hız canavarını donatmak için gerekli olan şartları karşılıyor.

Ancak bu iki marka arasında kurulan işbirliği sadece yaz şartları ve kuru yollar ile sınırlı kalmıyor. Her türlü koşulda rahat bir sürüş temin edebilmek için Bridgestone, Aston Martin'e aynı zamanda kış şartları için geliştirdiği Blizzak LM001 lastiğini de sunuyor. Çok yüksek performanslı bu lastik spor araçlarını kış mevsiminde donatmak üzere tasarlanmış. Markanın yaptığı açıklamalara göre "3 boyutlu kılcal kanalların sertliği ile yüksek hacimli eğimli kanallar kar üzerinde mükemmel bir çekiş sağlıyor. NanoPro-Tech isimli polimer teknolojisi ile üretilen lastik bileşimi soğuk havalarda daha esnek bir yapıya bürünerek bu lastiğin düşük sıcaklıklarda optimal bir kavrama sunmayı sürdürmesini sağlıyor."

Yeni DB11'in tekerlerini Bridgestone'a emanet eden Aston Martin bu Japon lastik üreticisi ile DB7 otomobili için 1994 yılında başlattığı ve DB9 otomobilinin çıkışıyla 2003'de devam ettirdiği ortaklığı yine sürdürmeyi seçti. Bridgestone Avrupa'nın orijinal lastik takımlarından sorumlu başkan yardımcısı Christophe de Valroger’e göre “Lüks spor otomobiller alanında dünyanın en büyük ikonlarından biriyle çalışmak hem mühendislerimiz için bir ayrıcalık hem de lastik tasarımı, verimliliği ve performansı alanlarında çıtayı daha yükseğe taşımak için harika bir fırsat.