Bir araç üzerinde bulunan fabrika çıkışlı, orijinal lastikler - Continental lastikleri üç yeni Volkswagen modelinde orijinal ekipman

Continental lastikleri üç yeni Volkswagen modelinde orijinal ekipman

Orijinal ekipman 27.02.2014, Berk

Continental kendisine ait lastiklerin üç yeni Volkswagen modelinde orijinal ekipman olarak kullanılacağını duyurmaktan mutluluk duyuyor.

Volkswagen Golf 7 Üç yeni Volkswagen modelinde fabrika çıkışı Continental lastikler kullanılacak - Telif hakkı © : Volkswagen

Golf, Coccinelle ve CC

Volkswagen'in ürün gamı, çok sayıda modeli bünyesinde barındıran zengin bir yelpazeden oluşuyor. Bu yazıya konu olan Continental lastikleri ise kompakt araçlar, sedanlar ve premium trendli şehir araçları kategorilerine giren üç modeli ilgilendiriyor. Renault Megane, Ford Focus, Peugeot 308C ve diğer benzer otomobiller karşısında satış rekorları kırmaya devam eden C segmentinin yıldızı Golf'ü tanıtmaya gerek dahi yok. Bu yedinci nesil Golf artık fabrika çıkışında, versiyona bağlı olarak 15 inç ile 16 inç arasında değişen boylara sahip ContiEcoContact 5 ve ContiPremiumContact 5 lastikleri ile donatılacak. Burada söz konusu olan Golf'ün giriş gamı versiyonlarıdır. Volkswagen CC'ye gelecek olursak, bu modelde 17 inçlik boyutlar ile ContiEcoContact 5'in yanı sıra ContiSportContact 5 de kullanılacak. Son olarak Coccinelle de daha çok sportif felsefeye sahip versiyonlarda 20 inç boyundaki ContiSportContact 5 ile donatılacak.

 

Farklı felsefeler

Seçilen lastiğe bağlı olarak (ContiEcoContact, ContiSportContact, ContiPremiumContact) tabi ki performans farkları ortaya çıkacak ve farklı ihtiyaçlara yanıt verilebilecek: Tasarruflu modellere yönelik olarak düşük yakıt tüketimi ve çok düşük yuvarlanma direnci, daha lüks versiyonlar için optimize edilmiş sürüş konforu et sportif yönü ağır basan modeller için optimal dinamik sürüş verimi. Son olarak bu lastiklerin Continental'ın Avrupa'daki fabrikalarında üretileceğini belirtmek isteriz. Bu konudaki tek istisna Coccinelle'e yönelik olarak ABD'de, Mount Vernon'da imal edilecek olan ContiSportContact 5'lerdir.