Bir araç üzerinde bulunan fabrika çıkışlı, orijinal lastikler - Goodyear, Jaguar Land Rover grubunun üç SUV aracında orijinal ekipman olarak kullanılıyor

Goodyear, Jaguar Land Rover grubunun üç SUV aracında orijinal ekipman olarak kullanılıyor

Orijinal ekipman 11.07.2017, Yannick O’Conor

Goodyear, Jaguar Land Rover'ın üst gam SUV araçlarından üç tanesinde kullanılmak üzere seçildi.

Goodyear_JaguarLandRover Land Rover Discovery, Jaguar Land Rover grubunun Goodyear lastiklerini orijinal ekipman olarak kullanacak üç yeni SUV aracından biri - Telif hakkı © : Goodyear 2017

SUV tipi araçların performans özelliklerine uygun bir lastik

Jaguar Land Rover'ın üst gam SUV araçlarından üç tanesi için Goodyear'ın seçilmesi rastlantı değil.  Amerikalı lastik üreticisi, İngiliz Land Rover grubunun birçok aracında daha önce orijinal ekipman olarak kullanılmıştı ve bu iki marka araçların ihtiyaçlarına yanıt verebilen lastiklerin geliştirilmesi için yakın bir işbirliği içerisinde çalışmıştı.

Bu ortaklığın sonucunda Jaguar'ın ilk SUV tipi aracı F-PACE ve Range Rover Velar orijinal ekipman olarak Goodyear Eagle F1 Asymmetric SUV AT ile donatılacak. Bu lastik söz konusu araçlar için özel olarak tasarlanmış olup Jaguar Land Rover'a özel kullanımı göstermek için yanağında "J LR" işaretlemesini taşıyacak. Goodyear mühendisleri düşük yuvarlanma direnci, daha hafif bir yapı ve iyi "off-road" performansı özelliklerini bir araya getiren bu lastiği Jaguar'ın teknik şartlarını karşılayacak şekilde tasarladı. Bu lastik 18 inçten 20 inçe kadar 3 farklı boyutta mevcut olacak.

Land Rover Discovery'nin orijinal ekipman lastiği ise 255/60R19 113W, 255/55R20 110W ve 275/45R21 110W şeklinde üç farklı boyutta sunulacak olan Eagle F1 Asymmetric SUV. Hem kuru hem de ıslak zeminde yüksek performans özellikleri vaat eden bu ürün konforlu ve sessiz bir sürüş garantileyecek.

Goodyear bu İngiliz markasıyla çalışmaktan son derece memnun görünüyor: "Jaguar Land Rover'ın bu ikonik yeni modelleri için orijinal ekipman lastikler tasarlayan Goodyear üst gam araçların ihtiyaçlarını anladığını ve karşıladığını bir kez daha kanıtlıyor."