Bir araç üzerinde bulunan fabrika çıkışlı, orijinal lastikler - Hankook lastikleri, Mercedes tarafından yeni S Serisi otomobillerinde orijinal ekipman olarak kullanılacak

Hankook lastikleri, Mercedes tarafından yeni S Serisi otomobillerinde orijinal ekipman olarak kullanılacak

Orijinal ekipman 16.09.2013, Berk

Koreli lastik imalatçısı Hankook, Mercedes-Benz ile yeni bir ortaklık gerçekleştirdiğini ilan etmekten gurur duyuyor. Ventus Prime 2, ünlü S Serisi otomobillerinde fabrika çıkışı lastik olarak kullanılacak. Bu hamle ile Hankook imajını kesinlikle daha da güçlendiriyor.

Mercedes S Serisi'nde Hankook kullanılıyor Hankook'un Ventus Prime 2 lastiği yeni Mercedes S Serisi'nde kullanılacak - Telif hakkı © : Mercedes-Benz

Markaların simgesi haline gelmiş modeller arasında S Serisi'nin özel bir yeri vardır. Mercedes'e ait bu lüks sedan, kategorisinde gerçek bir referans haline gelmiştir. Her yeni modeliyle teknolojinin sınırlarını zorlayan bir ürün olan S Serisi'nin bu yeni nesil modelinin sunduğu teknolojik yenilikler arasında otomobilin sürücü olmaksızın tek başına sürüş gerçekleştirebiliyor veya sürüş gerçekleştirdiği yolu analiz ederek gerçek zamanlı olarak süspansiyonlarını ayarlayabiliyor olması bulunuyor.

 

Mercedes, Hankook Ventus Prime 2 lastiğini kullanıyorTelif hakkı © : Hankook
Hankook, S Serisi'nin fabrika çıkışı lastiklerini tek başına temin etmesini sağlayacak bir anlaşmaya imza atmaktan mutluluk duymaktadır. Marka henüz lastiklerinin hangi versiyonunun bu amaçla kullanılacağına dair detaylar vermese de şimdiden yüksek performans lastiği Ventus Prime 2'nin bayilerde satışa sunulmasıyla birlikte bu otomobilde fabrika çıkışı lastik olarak kullanılacağını bildirmiştir.

Ventus Prime 2, bu otomobilde 245/55 R17 102 W boyutunda kullanılacaktır. Hankook'a göre, Mercedes'in kendilerini seçmesinde lastiklerinin sürüş konforu ve düşük yuvarlanma gürültüsü gibi doğal özellikleri etkili olmuştur. Nitekim, bu özellikler S Serisi türü modeller için son derece önemlidir.