Bir araç üzerinde bulunan fabrika çıkışlı, orijinal lastikler - Hankook, Ventus S1 EVO 2 ile BMW 4 Serisi'nin fabrika çıkışı lastiklerini temin ediyor

Hankook, Ventus S1 EVO 2 ile BMW 4 Serisi'nin fabrika çıkışı lastiklerini temin ediyor

Orijinal ekipman 20.04.2014, Berk

Dinamik ve nispeten lüks bir coupé olan yeni BMW 4 Serisi’nin ihtiyaç duyduğu yüksek performans lastikleri fabrika çıkışında Hankook tarafından temin ediliyor.

BMW 4 Serisi Coupé'nin lastikleri Hankook'tan BMW'nin ortağı Hankook yeni 4 Serisi Coupé'lerin fabrika çıkışı lastiklerini temin edecek - Telif hakkı © : BMW

Yeni bir BMW coupé

BMW kısa bir süre önce gamını birçok yeni ürün ile genişletti. Alman otomobil üreticisi, bütün 3 Serisi ailesini F30 nesli modeller ile yeniledi. Klasik 3 Serisi sedanlara eklenen büyük bir aile aracına ilave olarak Coupé ve Kabrio modelleri önceki versiyonların aksine artık "4 Serisi" adı altında piyasaya sürülüyor. Bu yeni BMW 4 Serisi de orijinal ekipman olarak Hankook Ventus S1 EVO 2 lastiklerle donatılacak. Koreli lastik imalatçısının bu lastiği zaten yüksek performans gamında daha birçok araçta kullanılmasıyla biliniyor. 225/50 R17 W boyutlarında kullanılması kararlaştırılan Ventus S1 EVO 2, premium coupé piyasasında Mercedes C Serisi Coupé ve Audi A5 ile rekabet eden 4 Serisi'nin coupé modelinde kullanılacak.

BMW 4 Serisi CoupéTelif hakkı © : BMW

Yeni bir ortaklık

Hankook ile BMW arasındaki işbirliği eskiye dayanıyor zira bu lastik imalatçısı, Bavyera kökenli otomobil üreticisinin birçok modeline lastik temin ediyor. 1 Serisi, 3 Serisi ve 5 Serisi sedanlarda zaten Hankook lastikler kullanılıyor. Büyük bir SUV olan X5 için de aynı şey geçerlidir. Yine BMW grubuna ait olan küçük şehir aracı Mini’nin de bu Koreli imalatçının lastiklerini kullandığını unutmamak lazım. Kısaca Hankook ile BMW arasında çok sayıda ortaklık gerçekleştirilmiş durumda ve BMW'nin birbiri ardına birçok yeni model tanıtmakta olduğu dikkate alındığında bu ortaklıkların gelecekte de yineleneceğini tahmin etmek zor değil. Uçak pervaneli logosuyla tanıdığımız bu otomobil markası örneğin kısa bir süre önce 2 Serisi Active Tourer isimli minivanını ve 4 Serisi coupé'lerin beş kapılı bir versiyonu olan 4 Serisi Grand Coupé'yi otomobil tutkunlarının beğenisine sundu.