Bir araç üzerinde bulunan fabrika çıkışlı, orijinal lastikler - Hankook, Ventus S1 Evo2 ile yeni BMW 5 Serisi'ni fabrika çıkışı lastik olarak donatıyor

Hankook, Ventus S1 Evo2 ile yeni BMW 5 Serisi'ni fabrika çıkışı lastik olarak donatıyor

Orijinal ekipman 07.10.2013, Tan

Hankook yine turnayı gözünden vurdu. Koreli lastik imalatçısı, kariyerinin ortasında tepeden tırnağa tasarım değişikliği yaşayan BMW 5 Serisi isimli sedanın ayrıcalıklı tedarikçisi statüsünü resmileştirdi.

BMW 5 Serisi Hankook Ventus S1 Evo2, tasarım ve teknoloji açısından bir adım ileriye taşınmış yeni BMW 5 Serisini donatıyor - Telif hakkı © : BMW

Hankook birinci sınıf otomobil piyasasındaki ilerlemesini sürdürüyor. Güney Koreli lastik imalatçısı Alman BMW markasıyla daha önceden çalışmaktaydı ve Bavyera kökenli bu otomobil üreticisinin birkaç modeline fabrika çıkışı ekipman sağlamaktaydı: BMW bayilerinde Hankook lastikleri ile bulunabilecek otomobiller arasında özellikle 3 Serisi isimli sedan, 1 Serisi isimli kompakt araç ve Mini isimli şehir aracı yer alıyor.

 

Bu defa, Hankook'un fabrika çıkışı ekipman olarak donattığı otomobiller listesine BMW'nin bir yeni modeli daha girmiş oluyor. Uçak pervaneli logosuyla tanıdığımız otomobil markası, imajı açısından en önemli modellerinden biri olan BMW 5 Serisi isimli sedanının gözden geçirilmiş ve düzeltilmiş bir versiyonunu kısa süre önce tanıttı. "Yeniden doğan" 5 Serisi baştan tasarlanmış bir ön yüze, geliştirilmiş motor seçeneklerine ve daha önce görülmemiş düzeyde bir teknolojiye sahip.

 

Hankook Ventus S1 evo2 K 117Telif hakkı © : Hankook

Kullandığı lastiklere gelecek olursak Hankook'un yüksek performanslı ürününün görevini başarıyla yerine getireceğini söyleyebiliriz. Nitekim Ventus S1 Evo2 bu otomobile 225/55R17W boyutuyla takılacak. Burada söz konusu olan daha çok 5 Serisi'nin 520i, 528i, 530i, 535i ve 520d versiyonları. Her zamanki gibi BMW bu seçimini böyle bir seviyeye sahip bir sedanda dikkate alınan sürüş konforu, güvenlik ve yüksek performans kriterleri ile açıklıyor. BMW ile Hankook arasındaki ilişkiler yolunda gidiyora benziyor; zira bir başka klasmanda daha bu Alman otomobil üreticisi, DTM Şampiyonası’nı yine Hankook lastiklere sahip M3 ile kazandı (Pirelli'nin Formula 1'in tek tedarikçisi olması gibi Hankook da bu şampiyonanın tek tedarikçisi konumundadır).