Bir araç üzerinde bulunan fabrika çıkışlı, orijinal lastikler - Kumho, Mercedes G Serisi'nin yeni lastik tedarikçisi

Kumho, Mercedes G Serisi'nin yeni lastik tedarikçisi

Orijinal ekipman 28.11.2013, Hakan

Mercedes A Serisi ve ticari araç Sprinter gibi modellerden sonra Kumho, safkan bir 4x4 olan G Serisi için Alman otomobil üreticisi ile tekrar işbirliği yapıyor.

Mercedes G Serisi, Kumho Solus KL21 ile donatılıyor Kumho'nun Solus KL21 lastiği lüks Mercedes G Serisi'nin orijinal ekipmanı! - Telif hakkı © : Kumho-Mercedes

Bir zamanların maceraya adanmış taşıtı lüksün simgesi oldu

Mercedes G Serisi günümüzün otomobil dünyasında apayrı bir yere sahip bir araçtır. Land Rover Defender gibi bu model de çok eski geçmişine (söz konusu model için 1970'li yıllar) rağmen kataloglardaki yerini koruyor. Ancak Land Rover'ın tersine, G Serisi başlangıçtaki sadece dünyanın en iyi arazi aracı olma hedefinden zamanla şaştı. Bugün, G Serisi her zamanki gibi alışılmışın dışında şaşırtıcı performans özellikleri sergileyebiliyor; ancak bu araç aynı zamanda Alman otomobil üreticisinin diğer 4x4'lerinden çok daha pahalıya satılan son derece lüks bir araç haline de geldi. Amerikalı, Rus ve Suudi Arabistanlı zengin bir müşteri kitlesinin gözünde sansasyon yaratan bir model oldu.

 

Kumho Solus KL21 lastikleri ile donatıldı

Kumho Solus KL21Telif hakkı © : Kumho

Kumho markası zaten yeni Mercedes A Serisi'nde ve Viano ile Sprinter isimli ticari araçlarda kullanılmaktaydı. Artık, bu Koreli lastik imalatçısı 16 ile 20 inç arası çaplara sahip tekerler için tasarlanmış üst gam bir ürün olan Solus KL21 lastiği ile Mercedes'in G Serisi isimli 4x4'ünü de donatacak. G Serisi'nin yüksek ağırlığına ve sportif sürüş sırasında sergilediği kontrolü zor dinamik sürüşe rağmen bu otomobilde iyi bir denge ve düşük bir yakıt tüketimi sunmayı hedefliyor.

Güney Kore'de Kumho'nun bu modelden bile daha büyük bir Mercedes'i donattığını unutmamak gerekir; zira bu lastik imalatçısı üç köşeli yıldız logosu ile tanıdığımız markanın Actros isimli yarı römorklü kamyonunun lastiklerini temin ediyor.