Bir araç üzerinde bulunan fabrika çıkışlı, orijinal lastikler - Mercedes CLA 45 AMG, Dunlop lastiklerle donatılıyor

Mercedes CLA 45 AMG, Dunlop lastiklerle donatılıyor

Orijinal ekipman 15.04.2014, Tan

A-Serisi isimli kompakt araçtan türetilen Mercedes CLA yine onun gibi 360 beygirlik bir AMG modele sahip. Bu doludizgin gücü zemine aktarmak için lastik imalatçısı olarak Dunlop seçildi.

Mercedes ve Dunlop CLA 45 AMG'yi Sport Maxx RT lastikler ile donatmak için Dunlop ve Mercedes yeni bir ortaklığa imza atıyor - Telif hakkı © : Mercedes

Mercedes CLA 45 AMG, 5 kapılı kardeşiyle tamamen aynı mekanik aksama sahip. Yani, 1.991 cm3 hacme sahip 4 silindirli turbo motoru 6000 d/d'de 360 bg'lik bir güç ve 450 Nm'lik bir tork üretiyor. Kaputun altında yatan bu canavar 0'dan 100 km/saate geçişi 4,6 saniyede tamamlayabilmekle beraber elektronik olarak 250 km/saatlik bir azami hız ile sınırlandırılıyor.

Her ne kadar bu güç, dört tekerden tahrik sistemiyle zemine aktarılsa da, aracın performanslı lastik ihtiyacı yadsınamazDunlop da bu ihtiyaca yanıt olarak daha önce Ascari pistinde test etme şansını bulduğumuz son derece sportif bir profile sahip lastiği Sport Maxx RT'yi sundu.

Dunlop Sport Maxx RT bir Mercedes'teTelif hakkı © : Mercedes

Dunlop Sport Maxx RT doğrudan yarış deneyiminden esinlenilerek, nispeten radikal ve sportif bir tasarım ürünü olan bu lastik, kuru ve ıslak zeminde iyi bir kavrama seviyesi sunmak üzere geliştirilmiştir. Dolayısıyla CLA 45 AMG'nin hayli yüksek performansına ve çok yönlü kullanımına ayak uyduran bir lastik söz konusu.

Dunlop Sport Maxx RT, Mercedes CLA 45 AMG'yi donatıyorTelif hakkı © : Mercedes

 


CLA 45 AMG, 235/35ZR19 91Y XL MO lastikler ile donatılacak.

Markanın en ekstrem spor gamlarından daha birçok lastiğin (Sport Maxx RT ve Sport Maxx Race) C63 AMG Coupé Black Series, SLS AMG GT ve A45 AMG gibi Mercedes üretimi birçok spor araçta orijinal ekipman olarak kullanıldığını belirtmek istiyoruz.