Bir araç üzerinde bulunan fabrika çıkışlı, orijinal lastikler - Mercedes’e Bridgestone'dan yeni lastik takımları

Mercedes’e Bridgestone'dan yeni lastik takımları

Orijinal ekipman 15.02.2015, Cédric Pinatel

Bridgestone, C Serisi ve SUV GLA model sedanlar için Mercedes-Benz ile yeni bir işbirliği gerçekleştireceğini açıkladı.

Mercedes SUV GLA Mercedes SUV GLA, Bridgestone'un Dueler H/P Sport lastikleri ile donatılıyor - Telif hakkı © : Mercedes

GLA ve C Serisi'nde orijinal ekipman

Almanya'nın premium otomobil üreticilerine ait modellerin orijinal ekipmanlarını temin etmek için birbirleriyle yarışan lastik imalatçıları arasında yer alan  Bridgestone, Mercedes'e ait iki yeni modeli donatacak olmanın mutluluğunu yaşıyor.

Üstelik söz konusu bu iki yeni model ses getiren cinsten: Bunlardan birincisi son derece kârlı bir segmentte BMW X1 ve Audi Q3 gibi otomobillere rakip olmak üzere tasarlanan kompakt SUV GLA.
Diğeri ise C serisi model sedan.  Geçen sene yepyeni versiyonu ile karşımıza çıkan bu model hala Mercedes'in dünyada en çok satılan ürünü konumunda. Dolayısıyla bu yeni otomobilleri orijinal ekipman olarak donatmanın oldukça önemli olduğunu söylemeye gerek yok.

 

Dueler H/P Sport ve Turanza

GLA'da lastik takımı olarak Dueler H/P Sport gamının yeni versiyonu kullanılacak. Lastik üç farklı boyutta mevcut olacak (Alman menşeli SUV'ye yönelik bu boyutlardan her biri farklı bir versiyon niteliğinde: yaz lastiği olarak 215/60 R17 96V, dört mevsim lastiği olarak 235/50 R18 97H ve Run flat özelliğine sahip yaz lastiği olarak 235/45 R19 95V).

Buna karşılık C Serisi model sedana Turanza T001'in özel bir versiyonu monte edilecek. Bu lastik 16 ve 17 inç boyutlarında mevcut olmakla beraber daha sportif bir sürüş tercih edenler Potenza S001'in 18 inçlik versiyonuna geçebilirler. C Serisi, kış lastiği olarak Blizzak LM-32'yi kullanıyor.