Bir araç üzerinde bulunan fabrika çıkışlı, orijinal lastikler - Michelin Pilot Super Sport, Volvo S60 Polestar'ı donatıyor

Michelin Pilot Super Sport, Volvo S60 Polestar'ı donatıyor

Orijinal ekipman 30.04.2014, Tan

Fransız lastik imalatçısı Michelin, Volvo markasının şimdiye kadar piyasaya sürdüğü en yüksek performanslı model olan S60 Polestar'ın ve bunun station wagon versiyonunun orijinal lastiklerini temin edeceğini açıkladı.

Volvo S 60 ve V 60 Polestar isimli sedan ve station wagon Michelin Pilot Super Sport, yeni Volvo S60 Polestar modelinde fabrika çıkışı lastik olarak kullanılacak - Telif hakkı © : Volvo

350  beygir ve dört çeker

Yüksek performanslı sedanlar alanında referansları Almanlar belirliyor. Ancak İsveçli marka Volvo, sedan S60 ile station wagon V60 modellerinin eşsiz "Polestar" versiyonları ile adından bolca söz ettirmeyi hedefliyor. Bu İskandinav otomobil üreticisinin amacı gayet basit: Özel bir hazırlık sürecinden ve ileri teknolojilerden faydalanarak sedan otomobilinin sportif bir versiyonunu sunmak. S60 Polestar, 350 beygire çıkarılmış altı silindirli bir motora sahip dört çeker bir otomobil. Tabi ki, Audi RS5 ve BMW M3 gibi modeller yine de daha güçlü durumda ama belirttiğimiz motor gücü bir Audi S4 veya bir BMW M335i’yi en azından kağıt üzerinde alt etmeye aday görünüyor. Volvo, 0'dan 100 km/saat'e geçişin 4,9 saniyede tamamlandığını ve maksimum hızın 250 km/saat olduğunu ifade ediyor. Bu değerler otomobile, kategorisinde saygıdeğer bir yer kazandırıyor.

Volvo PolestarTelif hakkı © : Volvo

Pilot Super Sport lastikler

Böyle bir araçta doğal olarak yüksek performans lastiklerinin kullanılması gerekiyordu. Bu görevi Michelin üstleniyor ve bu İsveçli spor otomobilde Pilot Super Sport lastiği orijinal ekipman olarak kullanılıyor. Son derece hünerli bu Volvo'nun sedan ve station wagon versiyonlarında orijinal ekipman olarak 245/35 R 20 boyutunda lastikler kullanılacak. Volvo-Michelin ikilisi BMW'nin, Mercedes'in ve Audi'nin üstesinden gelebilecek mi? Bekleyip göreceğiz.