Bir araç üzerinde bulunan fabrika çıkışlı, orijinal lastikler - Nissan GT-R Nismo'ya özel Dunlop Sport Maxx GT 600

Nissan GT-R Nismo'ya özel Dunlop Sport Maxx GT 600

Orijinal ekipman 31.01.2015, Cédric Pinatel

Nissan GT-R'ın en radikal versiyonu özel Dunlop lastikler kullanıyor.

Nissan GTR Nismo Nissan'ın güçlü GTR Nismo'su kendisi için özel olarak ayarlanmış Dunlop lastiklerini arkasına alıyor - Telif hakkı © : Nissan

GT-R kendisini de mi aşıyor?

Spor otomobil dünyasında Nissan GT-R'nin son derece özel bir yeri vardır.
2007 yılında piyasaya çıktığı andan itibaren herkesi şaşırtan Japonya menşeili bu büyük GT çok daha düşük bir fiyata sahip olmasına rağmen referans konumundaki çok sayıda Avrupalı modelden (Porsche 911, Ferrari F430) daha iyi performans sergiliyor.
O zamandan beri GT-R, sınırlarını zorlamaya devam ediyor ve son olarak bu modelin tarihindeki en yüksek performanslı ve en güçlü versiyonu Nismo ile karşımıza çıkıyor. Büyük özenle geliştirilmiş bir şasiye ve tamı tamına 600 beygirlik bir motor gücüne sahip GT-R Nismo bu potansiyele yakışır özel bir lastik takımını da arkasına alıyor.

 

Özel üretim Dunlop Sport Maxx GT

Nissan GT-R Nismo'nun tekerlerini Dunlop donatıyor. Fakat ilginçtir, söz konusu lastik imalatçısı bu araç için en radikal profile sahip ürününü (Sport Max Race) seçmedi. Nissan büyük olasılıkla kötü hava şartlarında çok amaçlı kullanım açısından daha iyi performans sergileyen bir ürün arayışındaydı.
Bu nedenle aynı zamanda Mercedes SLS AMG GT'yi donatan Sport Maxx GT seçildi.
Ancak GT-R Nismo sıradışı dinamik sürüş özelliklerine (oldukça ağır büyük bir 4x4'e benzer) göre ayarlanmış özel bir Sport Maxx GT 600 modelini kullanıyor.
Bu lastikler ile GT-R Nismo'nun 0'dan 100 km/saat'e yalnızca 2,5 saniyede, yani 1200 beygirlik bir Bugatti Veyron'dan daha hızlı ulaşabildiğini belirtmek isteriz.