Bir araç üzerinde bulunan fabrika çıkışlı, orijinal lastikler - Nokian WR D4, BMW X1'in orijinal ekipmanı

Nokian kış lastikleri BMW X1'in orijinal ekipmanı oluyor

Orijinal ekipman 26.12.2017, Yannick O'Conor

Nokian WR D4 kış lastiği, spor otomobil BMW X1'de tek boyut ile orijinal ekipman olarak kullanılıyor.

Nokian_Tyres_WR_D4_BMW_X1 BMW X1'de Nokian WR D4 lastikleri orijinal ekipman olarak kullanılabilecek - Telif hakkı © : Nokian

Aynı konu hakkında

Nokian'ın orijinal ekipman stratejisi güç kazanıyor

Her ne kadar Nokian, lastik değiştirme piyasasındaki rolüyle tanınıyor olsa da Finlandiyalı lastik üreticisi orijinal ekipman alanında daha aktif olmayı arzuluyor. İşte bu nedenle markanın mühendisleri BMW grubu ile ortaklaşa bir çalışmaya girişerek bu otomobil markasının SAV ("Sports Activity Vehicle", yani Spor Aktivitesi Aracı) otomobillerine yakışacak bir kış lastiği geliştirdi. Sürüş keyfine ve kontrol edilebilirliğe odaklı performans özelliklerine sahip bu araçlar bu ritme ayak uydurabilecek lastiklere ihtiyaç duyar. Bu doğrultuda 225/55 R17 97H boyutundaki Nokian WR D4, BMW X1 için özel olarak test edildi ve tasarlandı.

Nokian_Tyres_WR_D4Telif hakkı © : Nokian

"Orta Avrupa şartları" olarak nitelendirilen koşullar altında sergilediği son derece iyi tutunma kabiliyeti ile tanınan bu dağ lastiği, gerçekleştirdiğimiz test sırasında bizlerde iyi bir izlenim bırakmıştı. Bu açıdan da BMW ile Finlandiyalı lastik üreticisi arasındaki bu iş birliği bir rastlantı değil: Temel olarak ağır kış lastikleri ile tanınan Nokian, lastiklerinin güvenlik performansından ödün vermeksizin pazar payını daha yumuşak kış şartlarına sahip ülkelere de yaymak istiyor. Sonuç olarak Nokian WR D4 lastiği BMW'nin kullanım onayını elde etmiş durumda.