Bir araç üzerinde bulunan fabrika çıkışlı, orijinal lastikler - Pirelli'ye övgü niteliğinde özel bir Lamborghini Aventador

Pirelli'ye övgü niteliğinde özel bir Lamborghini Aventador

Orijinal ekipman 31.12.2014, Tan

Lamborghini, Pirelli ile arasındaki elli yılı aşkın ortaklığı kutlamak için Aventador'un özel bir versiyonunu sunuyor.

Lamborghini Aventador Pirelli özel versiyonu Lamborghini, Pirelli ile işbirliğini Aventador modelinin bu özel versiyonuyla kutluyor - Telif hakkı © : Pirelli

1963'den beri el ele

Lamborghini ile Pirelli'nin tutkulu birlikteliği 1963'ten beri sürüyor. Sant'Agata Bolognese doğumlu bu otomobil markası, ilk Lamborghini yol otomobili olan 350 GTV'nin geliştirilirken Pirelli ile ilk defa işbirliği gerçekleştirmişti.
O zamandan beri Lamborghini bu ilişkiye hiç ihanet etmedi ve Pirelli, markanın Miura'dan Huracan'a, Countach ve Diablo'dan Murcielago'ya bütün süper araçlarını donattı.
Bu otomobil gamının mevcut iki modeli Huracan ve Aventador, sıradışı otomobiller piyasasındaki diğer birçok spor araç gibi Pirelli P-Zero lastiklerine sahip.

 

Övgü niteliğinde bir Aventador

Elli yılı aşkın bu ortaklığı kutlamak için Lamborghini kısa bir süre önce çok özel bir Aventador sundu. Otomobil, siyaha boyanmış tavanı ve özellikle jantlar üzerinde bulunan küçük kırmızı bir şerit sayesinde ortağı konumundaki lastik imalatçısını hatırlatan özel bir tasarıma sahip.
Bu özel seri hem Coupé hem de Kabriyole modelleri ile mevcut ancak bu iki versiyonun mekanik kapasiteleri arasında fark yok. Kaputun altında orta-arka konuma yerleştirilmiş ve dört çeker konfigürasyona sahip 700 beygir güç üretebilen 6,5 litrelik güzel bir V12 motor bulunuyor.
Şu anlık bu özel versiyonun fiyatını bilmiyoruz ancak bu otomobilin önümüzdeki bayram ve kutlamalar döneminde çok güzel bir hediye olacağı kesin.

Telif hakkı © :