Bir araç üzerinde bulunan fabrika çıkışlı, orijinal lastikler - Renault Clio RS IV, Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 ile sürüş gerçekleştiriyor

Renault Clio RS IV, Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 ile sürüş gerçekleştiriyor

Orijinal ekipman 01.07.2013, Hakan

Bu küçük spor aracın ürettiği 200 beygirlik gücü kontrol altında tutabilmek amacıyla Renault, Goodyear-Dunlop grubuna ait iki farklı lastik takımını tercih etti. Spor şaside Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 lastikleri; Cup şaside ise Dunlop Sport Maxx RT kullanılmaktadır.

Renault Clio RS IV Sport - Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 Renault Clio RS IV'te Sport şasi, Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 lastikler - Telif hakkı © : Goodyear

 

Bir önceki modellerine oranla daha kontrollü ve daha nazik bir sürüş ortaya koyan Clio RS IV'ün (yine de 200 beygirlik bir güç söz konusu) sportif performans ve sürüş konforu özelliklerini bir araya getiren lastik takımlarına ihtiyacı vardı. Renault bu ihtiyacını Goodyear  - Dunlop grubunun ultra yüksek performans lastikleri gamıyla karşılayabildi.

 

 

Goodyear Eagle F1 AsymmetricTelif hakkı © : All Rights Reserved
Spor şasili Renault Clio RS IV, 205/45 R17 88Y boyutundaki Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 lastiklerini kullanmaktadır.

Renault Clio RS IV'te Dunlop Sport Maxx RT kullanılıyorTelif hakkı © : Goodyear

Cup şasili Renault Clio RS IV (araç ile zemin arasındaki mesafe 3 mm'ye düşürülmüş ve ön taraftaki yaylar %27, arka taraftakiler ise %20 daha sert hale getirilmiştir) 205/40 R18 86Y boyutundaki Dunlop Sport Maxx RT  lastiklerini kullanmaktadır.

 

Ayrıca bakınız

>> Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 lastiğini en uygun fiyata bulun
>> Dunlop Sport Maxx RT lastiğini en uygun fiyata bulun