Bir araç üzerinde bulunan fabrika çıkışlı, orijinal lastikler - Toyo Tire NanoEnergy R38, Mazda 3'ü donatıyor

Toyo Tire NanoEnergy R38, Mazda 3'ü donatıyor

Orijinal ekipman 10.02.2014, Serdar

Toyo Tire'ın yeni lastiği NanoEnergy ilk defa bir otomobilde orijinal ekipman olarak kullanılıyor. Söz konusu otomobil ise Mazda 3.

Mazda 3 ve Toyo Nanoenergy R38 Yeni Mazda 3, Toyo NanoEnergy R38 ile donatılıyor; Bu bir ilk! - Telif hakkı © : Mazda

Hünerli kompakt otomobil Mazda 3

Özellikle Batı Avrupa'da son derece rekabetçi bir piyasa olan C segmentinde kompakt aile aracı üreticileri arasında amansız bir mücadele yaşanıyor. En çok satılan referans markalar arasında özellikle Volkswagen Golf, Ford Focus, Renault Megane ve Japon otomobil üreticisi Mazda'nın bulunduğu bu kategori artık son derece hünerli yeni bir üyeye daha sahip. Çok modern tasarımlı bu otomobil düşük bir yakıt tüketimi ile dinamik sürüş özellikleri sergilemek üzere bir önceki nesle oranla çok daha düşük bir ağırlığa sahip. 

Mazda 3 kırmızıTelif hakkı © : Mazda

Toyo Tire lastiği orijinal ekipman oluyor

Toyo Tire, Mazda 3'ün fabrika çıkışı lastiklerinin temin edilmesine yönelik bu ortaklığı gerçekleştirmekten büyük mutluluk duyduğunu açıkladı. Japon üretimi bu kompakt aracın tekerlerine NanoEnergy R38 lastiklerinin takılmasına karar verildi. Üstelik bu lastik, NanoEnergy gamı içerisinde bir otomobilde orijinal ekipman olarak kullanılan ilk lastik konumunda. Bu lastiğin imalatçısı büyük bir olasılıkla gelecekte bu gamını daha da genişletmeyi hedefleyecektir. 205/60 R16 92V boyutundaki NanoEnergy R38, düşük bir yuvarlanma direncine sahip olan ve üreticisine göre "son derece tatmin edici" dinamik sürüş özellikleri sergileyen bir lastik.

 

Toyo NanoEnergy R38, üç etiketleme kriteri açısından yüksek performans değerlerine sahip:

Etiketleme Toyo NanoEnergy R38Telif hakkı © : ToyoTires