Bir araç üzerinde bulunan fabrika çıkışlı, orijinal lastikler - Yeni Ford Focus RS'de Michelin lastikler kullanılıyor

Yeni Ford Focus RS'de Michelin lastikler kullanılıyor

Orijinal ekipman 03.03.2015, Cédric Pinatel

Yeni Ford Focus RS için Michelin orijinal ekipman olarak iki farklı spor lastiğini müstakbel araç sahibinin seçimine bırakıyor: Pilot Super Sport ve Pilot Sport Cup.

Ford Focus RS ve Michelin spor lastikleri Yeni Ford Focus RS, iki farklı Michelin spor lastiği seçeneğiyle geliyor - Telif hakkı © : Michelin-Ford

320 beygir ve dört çeker

 Kısa bir zaman önce Ford, üçüncü nesil Focus RS üzerindeki sır perdesini kaldırdı! Bu model nihayet yüksek performanslı kompakt otomobiller kategorisindeki yerini aldı. 2,3 litrelik dört silindirli motoru 320 beygir güç üretiyor ve bu modelin tarihinde ilk defa motor gücü yalnızca ön aksa değil dört tekere birden iletiliyor. 0'dan 100 kilometre/saat'e geçişi 5 saniyenin altında tamamlamasına bakılacak olursa bu modele dair ilan edilen performans özelliklerinin ilgi çekici olduğu açık.

 

Pilot Super Sport veya Pilot Sport Cup 2, seçim sizde

Seri üretim çerçevesinde Ford Focus RS, özel olarak bu otomobil için tasarlanan Michelin Pilot Super Sport lastikleri ile donatılıyor. Ancak müşteri daha radikal bir profile sahip olan Michelin Pilot Sport Cup 2 lastiklerinin araca monte edilmesini talep edebiliyor. Çok agresif profili sayesinde bu ürün (bu da söz konusu otomobil için geliştirilmiş bir lastiktir) kuru yolda son derece etkili bir performans sergilerken ıslak yolda daha dikkatli bir sürüş gerektiriyor. Kısaca iki lastik arasındaki seçim çok amaçlı kullanım ile ekstrem performans arasındaki tercihe bağlı olacak.