Bir araç üzerinde bulunan fabrika çıkışlı, orijinal lastikler - Yeni Maserati Levante, Bridgestone Dueler H/P Sport kullanıyor

Yeni Maserati Levante, Bridgestone Dueler H/P Sport kullanıyor

Orijinal ekipman 29.11.2016, Alexandre Lenoir

Japon lastik imalatçısı Bridgestone, Dueler H/P Sport lastiği ile lüks SUV'leri hedefliyor ve bu çerçevede Maserati Levante'de orijinal ekipman olarak kullanıyor.

Maserati Levante Bridgestone Bridgestone Dueler H/P Sport RunFlat lastiği lüks SUV Maserati Levante'de kullanılıyor - Telif hakkı © : Bridgestone 2016

Bridgestone – Maserati: Uzun ömürlü bir ortaklık

Dueler H/P Sport ve Levante, otomobil üreticisi Maserati ile lastik imalatçısı Bridgestone arasındaki İtalyan-Japon evliliğinin bir tekrarını teşkil ediyor. Tekrar bir araya gelen bu iki marka 2000'li yılların başında lüks sportif sedan Quattroporte V'de Run Flat teknolojisine sahip lastiklerin kullanılmasına dair bir ortaklığa adım atmışlardı.

Lüks SUV için geliştirilen bir RunFlat lastiği

İtalya menşeli yeni lüks SUV Levant için Bridgestone, bu tür bir siluete sahip araçlar için özel olarak tasarladığı Dueler H/P Sport lastiğini sunuyor. Ultra yüksek performans lastiği Bridgestone Potenza esas alınarak geliştirilen yaz lastiği Dueler H/P çok iyi bir yol tutuşu ve mükemmel bir su tahliye kapasitesi ile dikkat çekiyor. Run Flat kaplaması sayesinde yüksek konfor temin ediyor.

18 inçten başlayan boyutlarda mevcut olan ve Levante modeline özel bu seri, yanağında Maserati Genuine Tyre anlamına gelen MGT işaretlemesini taşıyor.