Bir araç üzerinde bulunan fabrika çıkışlı, orijinal lastikler - Yeni Maserati Quattroporte, Dunlop Sport Maxx RT kullanıyor

Yeni Maserati Quattroporte, Dunlop Sport Maxx RT kullanıyor

Orijinal ekipman 14.02.2013, Hakan

Detroit Otomobil Fuarı'nda resmen tanıtılan yeni Maserati Quattroporte, Dunlop'un ultra yüksek performans lastiği Sport Maxx RT'yi kullanmaktadır.

Maserati Quattroporte Telif hakkı © : Maserati

Yeni Maserati Quattroporte 27 Ocak 2013 tarihinde Detroit'de (Michigan) 14.’sü düzenlenen Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı'nın (NAIAS) yıldızlarından biriydi. Güçlü ve modern Quattroporte, üçlü çatal sembolünün sahibi Maserati markasının yeni stratejisinin ürünüdür.

Bu markanın sahibi konumundaki Fiat grubu Maserati'yi artık lüks spor araçlar kategorisindeki Porsche'ye ve Bentley'ye rakip kılmak istemektedir. Bu amaçla Quattroporte gibi yeni sedanlar ve SUV tipi araçlar sunarak ürün gamını genişletme kararı almıştır. Bu yeni modeller özellikle Porsche Panamera, Cayenne ve Macan'a (Cenevre Otomobil Fuar'ında tanıtılacak) rakip olacaktır. Üretim hacmi 2015'e kadar yılda 6.000'den 50.000'e çıkartılacaktır.

Yeni Maserati Quattroporte tasarım üstünlüğünü, lüksü, teknolojiyi ve üstün performans özelliklerini bir araya getirir. Sunduğu performans değerleri iki koltuklu süper otomobillerin performanslarından geri kalmıyor. Çift turbo beslemeye sahip 3.8 litre hacimli v8 motoru 530 beygir gücünde olup 710 Nm'lik tork üretir. 0'dan 100 km/saat'e 4,7 saniyede çıktığı bildirilmekte olup 307 km/saat'lik bir maksimum hıza ulaşabilmektedir.

Dunlop Sport Maxx RT lastikTelif hakkı © : Dunlop

 

 

Maserati, Quattroporte'nin orijinal ekipman lastiği olarak Sport Maxx RT'yi kullanmaya karar verdi. Dunlop'un bu ultra yüksek performans lastiği, otomobilin önünde 245/45 ZR 19 (98Y) arkasında ise 275/40 ZR 19 (101Y) boyutlarına sahiptir.