Bir araç üzerinde bulunan fabrika çıkışlı, orijinal lastikler - Yokohama, Porsche Panamera'nın fabrika çıkışı lastiklerini temin ediyor

Yokohama, Porsche Panamera'nın fabrika çıkışı lastiklerini temin ediyor

Orijinal ekipman 25.04.2014, Can

911 Carrera 4 ve Cayenne’den sonra Yokohama, Advan gamından bir ürün ile bir başka Porsche modelinin daha fabrika çıkışı lastiklerini temin edeceğini açıkladı.

Yokohama Advan Sport V105 ve Porsche Panamera Yeni model Porsche Panamera, Yokohama Advan Sport V105 lastikleri ile donatılacak - Telif hakkı © : Yokohama

Porsche sedan

Geride bıraktığımız son on yıl boyunca Porsche, model yelpazesini ciddi ölçüde genişletti. Bir zamanlar yalnızca ve yalnızca saf spor otomobiller imal eden bu Alman otomobil üreticisi 2009'da Panamera ile tarihinin ilk dört kapılı sedanını sunmuştu. SUV Cayenne'in satışa sunulmasından birkaç sene sonra ortaya çıkan bu yeni model şu an dünyanın aşağı yukarı her yerinde son derece etkileyici satış rakamlarına ulaşmış durumda. Kısa bir süre önce Panamera kariyerinin ortasında tepeden tırnağa tasarım değişikliği yaşadı ve Porsche ile Yokohama , yeni çıkan Advan Sport V105 N-0'ın bu otomobilde orijinal lastik olarak kullanılmasına karar verdi.

Yeni model Porsche PanameraTelif hakkı © : Porsche

Yüksek performans lastiği

Otomobiliniz Porsche gibi bir markaya sahipse düşük bütçeli bir lastik kullanmak doğal olarak söz konusu olamaz. Lüks bir sedan olsa dahi Panamera, yolcularına yüksek seviyede konfor sunmalı ve her şeyden önce otomobil dinamik bir sürüş sergilemelidir. Advan Sport V105 N-0 lastiği bu amaçla Porsche Panamera'ya özel olarak geliştirildi. Lastikler, ön aksta 255/40ZR20 (101Y endeksli) boyutuna, arka aksta ise 295/35ZR20 (105Y endeksli) boyutuna sahip.

Yokohama'nın Porsche ile ilk defa çalışmadığını, bu Japon lastik imalatçısının daha önce SUV Cayenne ve sportif 911 Carrera 4 modellerinin orijinal lastiklerini temin ettiğini hatırlatmakta fayda var.