Kış lastiği hakkında pratik bilgiler - Kar çorapları ne kadar etkilidir?

Kar çorapları ne kadar etkilidir?

Kış lastiği

Az yer kaplayan ve montajı kolay kar çorapları nadir kullanımlar için zincirlere iyi bir alternatif sağlamaktadır. Zayıf yönü: Hassastırlar ve kışa özel ekipmanlar olarak kabul görmezler. Bu konuda Michelin tarafından geliştirilen Easygrip modeli bir istisnadır.

Lastik için kar çorabı Telif hakkı © : All rights reserved

Aynı konu hakkında

Bugün piyasada iki türde kar çorabı bulunmaktadır: Tekstilden üretilen ekonomik modeller ve kompozit materyallerden üretilen daha dirençli ancak daha pahalı modeller.

Tekstil kar çorapları (135TL'den başlayan fiyatlarla)

Lastik kar çorabıTelif hakkı © : All rights reserved

Bunlar lastiği kaplayan ve bu şekilde kar ile yalıtım sağlayan bir kumaş örtü şeklindedirler. Yeni model araçlara uygun olan bu ürün güvenlik sistemlerini (ABS, ESP) etkilemez ve alüminyum jantlara zarar verme riski yoktur. Kar çorapları suyun emilmesini ve kavramanın maksimize edilmesini sağlayan bir kumaş olan polyesterden üretilirler. 50 km/saat'e kadar sorunsuz sürüşe olanak tanırlar. Olumsuz yönleri: Kuru, kumlu ve kirli yolda çabuk aşınırlar ve derin karda çelik zincirler kadar etkili değillerdir.
 

rezulteo'nun görüşü. Yaşadığınız yerde nadiren kar yağıyorsa gerektiğinde yardımınıza koşabilecek bir ekipmandır.

 

Kompozit materyallerden üretilen kar çorapları (185TL'den başlayan fiyatlarla)

TR Michelin Easy GripTelif hakkı © : Michelin

Genellikle, iç şerit elastiğine bağlanmış bir ağdan oluşurlar ve galvanizli çelik halkalar ile güçlendirilmişlerdir. Bu tür kar çorapları lastiklere kolaylıkla takılırlar ve oldukça sağlamdırlar. Ayrıca, yol tutuşundan ve sürüş konforundan ödün vermezler.
Eksileri: Tekstil kar çoraplarından daha pahalıdırlar.

rezulteo'nun görüşü. Zincirlerin çok yer kapladığını ve klasik kar çoraplarının çok narin olduğunu düşünenler için mükemmel bir uzlaşım sağlar.

Ayrıca bakınız

>> Doğru kar zinciri seçimi