Kış lastiği hakkında pratik bilgiler - Kış lastikleri ne zaman takılmaya başlanmalı?

Kış lastikleri ne zaman takılmaya başlanmalı?

Kış lastiği Onur

Kış lastiklerinizi takmak için ilk kar yağışlarını veya kış ekipmanlarının zorunlu hale geldiği tarihi beklemeyin! Her şeyden önce dikkate alınması gereken kriter sıcaklıkların düşmesidir!

Yapraklı yolda lastik Lastiklerin sürüş özellikleri iklim koşulları ile eş zamanlı olarak değişmektedir. - Telif hakkı © : All Rights Reserved

Her sonbahar aynı hikaye: Kış lastiklerini takmak için hala zamanınız olduğunu kendinize söylerken bir sabah lastiklerinizi alelacele değiştirmeniz gerektiğini fark edersiniz: Gece siz uyurken sokakları kar bastırmış veya kış lastikleri takma zorunluluğunun uygulamaya girdiği gün gelmiş çatmıştır!

Bu durum tatsız olmasının ötesinde aynı zamanda tehlikelidir. 7oC'nin altındaki sıcaklıklarda yaz lastiklerinin hamurunun sertleştiğini ve kavrama kapasitesini kaybettiğini biliyor muydunuz? Bu nedenle sıcaklıklar düşer düşmez kış lastiklerinin takılması tavsiye edilir. 

Gerçekten de kış lastikleri performanslarını düşük sıcaklıklarda gösteren hamurlara sahiptir. Ayrıca bu lastikler ıslak, karlı ve buzlu zeminlerdeki kavrama ve çekiş kabiliyetini korumasını sağlayan dişlere ve kılcal kanallara sahiptir. 

 

 

Otomobilime hangi kış lastikleri uygun?

Otomobiliniz için onaylanmış bütün boyutları, lastik markası ve modeline göre en iyi fiyatları görüntüleyin (internet ve satış noktaları).

> Doğru kış lastiğini bulun