Lastik satın alımı - Lastik montajı: Kapıda servis imkanı

Lastik montajı: Kapıda servis imkanı

Lastik satın alımı Can

Araç sahipleri lastiklerini değiştirmek için genellikle bir bayiye başvururlar ve bu hizmetten kaynaklanan ulaşım ve bekleme sürelerinin neden olduğu zaman kaybını aza indirgemeye çalışırlar. Ancak başka bir alternatifin daha mevcut olduğu bilinmeli; araç sahipleri lastiklerinin montajını daha kolay bir şekilde yaptırabilirler: Kapıda lastik montajı.

Kapıda lastik montajı Lastiklerinizi taktırmak için bir bayiye gitmek istemiyorsanız bayinin size gelmesini sağlayabilirsiniz - Telif hakkı © : fr.fotolia.com/rezulteo.com

Lastik montajını işin bilenine yaptırmak gerekir. Araç öncelikle sanayiye veya bir lastik uzmanı bayiye götürülür. Tekerler çıkarıldıktan sonra lastik sökümünden başlayıp balans ayarına kadar devam eden bir dizi işlem gerçekleştirilir. Bütün bunlar düzenli bir süreç içerisinde oldukça hızlı bir şekilde uygulanır. Ancak aracınızı bu mekana kadar götürürken ve müdahalenin tamamlanmasını beklerken kaybettiğiniz zaman geri gelmez.

Söz konusu zaman kaybını telafi etmek isteyen lastikgelsin.com İstanbullulara bu durumu tersine çevirmeyi teklif ediyor. Bu hizmet çerçevesinde artık siz aracı montaj merkezine götürmüyorsunuz, mobil hizmet aracı sizin ayağınıza kadar geliyor.
Bu mobil bayi tam donanımlı bir minibüs şeklinde ve lastik sökme takma ekipmanından kompresöre ve balans makinesine kadar söz konusu müdahaleyi gerçekleştirmek için gerekli olan her türlü ekipmanı bünyesinde bulunduruyor.

Lastik montajı için mobil hizmet aracıTelif hakkı © : lastikgelsin.com

Mobil montaj hizmetinden yararlanmak için müşteri hizmet sağlayıcısının sitesinde başlayan çok basit bir prosedürü izliyor. Öncelikle mobil hizmeti almak istediği ilçenin posta kodunu giriyor. Daha sonra sipariş etmek istediği lastikleri seçiyor ve bir form aracılığı ile montaj hizmeti almak istediği yeri ve tarihi seçip, lastiklerinin siparişini tamamlıyor. Sipariş ve randevu talebi satıcı tarafından genellikle kısa bir zamanda onaylanıyor. Müşteri ödemeyi ister havale yoluyla, ister lastiklerinin takıldığı gün satıcıya yapıyor. Lastik fiyatlarına sökme takma ve balans hizmetleri dahil, müşteri lastiklerini satıcıdan aldığı müddetçe bu hizmetler için ayrıca bir ücret ödemiyor. Sadece sökme takma ve balans hizmetinden yararlanmak istenildiği takdirde hizmet bedeli lastik başına yaklaşık 22TL (KDV dahil).

Evde lastik montajıTelif hakkı © : lastikgelsin.com
Normal yoğunluktaki çalışma dönemlerinde lastiklerin siparişi ile montajı arasında çoğu zaman yaklaşık iki gün ile beş gün arasında bir süre geçiyor. Mobil hizmet aracı servisin verileceği alana vardığında iki adet lastiğin sökülmesi ve takılması yarım saat civarında bir süre alıyor. Araçtan sökülen lastikler için ise lastik oteli hizmeti satın alınabiliyor. Sunulan hizmetler çeşitlilik gösteriyor ve müşteri önceden belirttiği takdirde lastik rotasyonu, akü kontrol ve değişimi gibi hizmetleri de satın alabiliyor. Hizmet karşılığındaki ücret doğrudan satıcıya ödeniyor.

Her ne kadar zaman ve mekan açısından bir takım kısıtlamalara sahip olsa da (hizmet birkaç gün önceden randevu alınmasını gerektiriyor ve hizmetin müsait olma durumu sezona bağlı olarak değişebiliyor. Ayrıca hizmetin verilmesine olanak tanıyacak genişlikte bir mekana sahip olmak lazım) müşterinin dilediği mekanda montaj hizmeti yine de pratik ve tasarruflu bir çözüm sunuyor. Bununla birlikte, sanayiye ya da bayiye kadar gitmeye ve müdahalenin gerçekleştirilmesini beklemeye gerek bırakmıyor. Üstelik sanayide müdahale hizmetinden çok da pahalı değil.