Lastik satın alımı - Ucuz lastikler: Her zaman doğru seçim değil...

Ucuz lastikler: Her zaman doğru seçim değil...

Lastik satın alımı Tan

Lastiğinizi en avantajlı fiyatlarla satın almak istiyorsunuz. Bundan daha doğal bir şey olamaz. Ancak düşük fiyat her daim doğru seçim anlamına gelmez. Nitekim, her şeyden önce düşük fiyat genelde yetersiz bir güvenlik seviyesini beraberinde getirir. Üstelik kilometre ömrünün de dikkate alınması gerekir. Ucuz lastiklerin bu alandaki performansı çoğu zaman büyük markaların lastiklerine oranla düşüktür.

lastik-satin-alma-arabasi Düşük fiyatlı lastikler her daim iyi seçim anlamına gelmezler. - Telif hakkı © : All Rights Reserved

Ortalama bir otomobil sürücüsü için yeni lastiklerin satın alımı, yazıcı kartuşunun değiştirilmesi veya ayakkabı ökçelerinin yenilenmesi gibi zorunlu alışverişler arasında yer alır. Dolayısıyla kolaylıkla vazgeçebileceği bir harcama gerçekleştirerek bütçesini zorlamamak için en iyi kalite-fiyat oranını, hatta en düşük fiyatlı ürünü arar. Halbuki, lastik alanında düşük fiyat her zaman doğru seçim demek değildir. Öncelikle güvenlik, sonra da kullanım maliyeti açısından kayıplar söz konusudur.

Gerçekten de günümüzde giriş gam lastiklerinin çoğu güvenlik alanında vasat ve hatta gerçeği söylemek gerekirse yetersiz performans değerleri ortaya koymaktadır. Bu durumu ucuz Çin malı lastikler  ile ıslak zeminde gerçekleştirdiğimiz frenleme testleri sırasında görebilmekteyiz. Bir lastik takımı üzerinde çok da ciddi sayılmayacak bir tasarruf sağlamak için kaza tehlikesini göze almak makul müdür?

Üstelik ucuz lastiklerin kilometre ömrü her zaman tatmin edici olmayabilir.  Forumlarda internet kullanıcılarının aktardıklarına bakacak olursak düşük fiyatlı lastiklerin bu alandaki performans değerleri premium lastiklerinkinden net bir şekilde düşüktür. Bu da satın alım sırasında gerçekleştirilen tasarrufun gerçekten de kazanç sağladığı konusunda şüphe uyandırıyor.

Sonuç olarak eğer gerçekten iyi bir kalite-fiyat oranı arayışındaysanız ara markalara yönelmenizi tavsiye ediyoruz. Bu markaların ürünleri karşılaştırılmalı testlerden geçmiştir. Sitemizde geniş bir ara marka yelpazesi bulmanız mümkün.