Lastik üreticileri tarafından düzenlenen etkinlikler - Bridgestone, Mercedes-Benz Driving Events'in ortağı

Bridgestone, Mercedes-Benz Driving Events'in ortağı

Lastik üreticileri 05.11.2013, Hakan

Bridgestone, Mercedes ile yeni bir özel ortaklık anlaşması daha imzaladı. Bridgestone’un ortak konumuna sahip olduğu bu seferki işbirliğinin konusu, Alman otomobil üreticisi Mercedes tarafından tasarlanan Driving Events programı. Bu organizasyon, araçları ve sürücüleri kimi zaman oldukça zorlu koşullarda teste tabi tutmayı amaçlıyor.

Mercedes Driving Events Bridgestone, Mercedes-Benz ile ortaklaşa Driving Events etkinliklerini organize ediyor: Sürüş stajı, kar üzerinde sürüş testleri, çevreye eko-sürüş, ... - Telif hakkı © : Mercedes-Benz

İleri seviye sürüş teknikleri eğitimi

Mercedes Driving EventsTelif hakkı © : Bridgestone - Mercedes-Benz
Mercedes-Benz Driving Academy, üç köşeli yıldız logosu ile tanıdığımız marka tarafından dünyanın birçok yerinde farklı araziler üzerinde organize edilen çok sayıda etkinlikten oluşuyor. Bu organizasyonun amacı oldukça basit: Katılımcılara antrenman imkanı sunmak. Özellikle profesyonel sürüşe yönelik bir araca pilotluk edilmesi gibi anlarda oldukça zorlayıcı hale gelen bu antrenman sırasında katılımcılar alışılmışın dışında testlere tabi tutulabilirler (Örneğin, çok önemli kişilerin taşınması senaryosu çerçevesinde bir limuzin sürücüsünün önüne çıkan bir tehlikeyi olabildiğince çabuk savuşturmaya çalışması). Böyle bir uygulama sırasında doğal olarak lastiklerin de sınırları zorlanırMercedes bu etkinlik için Bridgestone'u ortak seçti. Alman otomobil üreticisi Mercedes, bu organizasyon çerçevesinde Potenza'dan Blizzak'a, Turanza'dan Dueler'e Bridgestone'un bütün lastik gamını kullanacak. 

 

 

Bir Alman pistinden Laponya'nın dondurucu soğuklarına uzanan 36 farklı uygulama

Driving Events'in lastikleri Bridgestone'danTelif hakkı © : Bridgestone - Mercedes-Benz
Mercedes-Benz Driving Events'in 2013/2014 sezonunda her türlü arazi üzerinde sürüş gerçekleştirilecek. Programa dahil edilen toplam 36 uygulama, bir Alman pisti üzerinde pilotluk stajından, Laponya'nın karlı yollarında dondurucu soğuk testlerine, arazi sürüşü eğitiminden gerçek şartlarda eko-sürüşe uzanan birçok etkinliği barındırıyor. Bu organizasyona kayıtların herkese açık olduğunu da belirtmek isteriz.