Lastik üreticileri tarafından düzenlenen etkinlikler - Continental ContiSilent: Sportif performanstan ödün vermeden gürültüden kurtulun

Continental ContiSilent: Sportif performanstan ödün vermeden gürültüden kurtulun

Lastik üreticileri 16.09.2013, Tan

Rakibi Pirelli gibi Continental markası da bir taraftan yüksek performans sunabilen diğer taraftan sürüş esnasında ses seviyesini aşağı çekebilen bir hamur sunmakta.

ContiSilent teknolojisine sahip lastik yapısı  Continental, lastik gürültüsünü azaltmak ve sürüş konforunu artırmak üzere yeni ContiSilent teknolojisinin lansmanını gerçekleştiriyor. - Telif hakkı © : Continental

Henüz birkaç hafta önce İtalyan lastik üreticisi Pirelli, büyük silindirli spor araçların yuvarlanma gürültüsünü düşürebilen "Pirelli Noise Cancelling System" teknolojisine sahip özel P-Zero lastiklerini piyasaya sürdü.

Continental da sürüş sırasında ortaya çıkan ses seviyesini çok güçlü otomobillerde bile düşürmeye ve sürüş konforunu korumaya olanak sağlayan bir sisteme sahip yeni ürünlerinde bu türden bir teknolojiyi kullanıyora benziyor.

 

Audi rs7 SportbackTelif hakkı © : Audi

"ContiSilent" teknolojisine sahip yüksek performans lastiği Continental ContiSport Contact 5 doğrudan rakibi Pirelli gibi Audi RS6 Avant ve RS7 Sportback benzeri araçları donatabilir. RS6'da 285/30 ZR 21 kullanılmaktayken RS7 için 275/30 ZR 21 boyutu tercih edilmiştir.

 

ContiSilent teknolojisine sahip lastik yapısı Telif hakkı © : Continental

ContiSilent tip lastikler üretim safhasında uygulanan özel bir teknikten faydalanıyorlar. Bu teknik aracılığıyla lastik sırtının iç kısımlarındaki dolgular üzerinde oynanarak her türlü yol şartında gürültünün daha etkili bir şekilde filtrelenmesi sağlanıyor. Bu sistem lastik performansını olumsuz bir şekilde etkilememektedir.