Lastik üreticileri tarafından düzenlenen etkinlikler - Falken, Liverpool FC ile bir ortaklığa imza atıyor

Falken, Liverpool FC ile bir ortaklığa imza atıyor

Lastik üreticileri 27.07.2017, Yannick O’Conor

Lastik üreticisi Falken, Liverpool FC takımıyla çok senelik bir ortaklık imzaladığını ilan etti.

Falken_LFC Liverpool ile Falken arasındaki ortaklık takım oyuncularının da eşliğinde Hong Kong'da ilan edildi - Telif hakkı © : Falken / Liverpool FC

Çok senelik bir ortaklık

Asya turuna çıkan Liverpool FC takımı Hong-Kong durağında önümüzdeki seneler için Falken ile iş birliği gerçekleştirmesini sağlayacak bir ortaklığı resmiyete döktü. Japon lastik üreticisi bu çerçevede "Liverpool FC'nin dünya çapındaki bir ortağı ve resmi lastiği" haline geliyor. Efsanevi İngiliz futbol kulübü böylece 2009'dan beri Maxxis'in üstlendiği resmi lastik üreticisi görevini bir başkasına vermiş oldu.

Japon lastik üreticisini dünyanın en popüler futbol takımlarından biriyle bağdaştıran bu açıklamanın getirdiği prestije ek olarak Falken, kulübün imajını gelecekteki reklam kampanyalarında kullanabilecek.

Bu ortaklık sayesinde Falken aynı zamanda Liverpool FC'nin evi Anfield stadının saha kenarlarında kendi adını sergileyebilecek ve iletişim faaliyetleri için takımın oyuncularına ve bazı eski üyelerine erişime sahip olacak.

Falken'in ana kuruluşu Summitomo Rubber Industries'in Yönetici Müdürü Satoru Yamamoto, İngiliz futbol kulübü ile gerçekleştirdikleri bu yeni ortaklığa dair heyecanını şu sözlerle ifade ediyor: "Liverpool gibi prestijli bir futbol kulübü ile ortaklığa imza atmak bize büyük bir mutluluk veriyor. Geleceğin her iki taraf için de heyecan verici olacağını düşünüyoruz ve beraber çalışmaya başlamak için sabırsızlanıyoruz [...] Ayrıca küresel stratejimizin bir parçası olan bu hamle ile futbol dünyasına gösterdiğimiz ilginin altını bir kez daha çizmekten mutluluk duyuyoruz."

Bu ortaklık sayesinde Falken, Almanya'da Bundesliga yerel şampiyonasındaki birçok takıma uzun yıllar sponsorluk yapmasının ardından İngiliz futbol pazarına ilk defa giriş yapmış oldu.

>>Futbol kulüpleri ve lastik üreticileri arasındaki ortaklıklar hakkında daha fazla bilgi