Lastik üreticileri tarafından düzenlenen etkinlikler - Hankook Tires 2 seneliğine AS Monaco ile el sıkıştı

Hankook önümüzdeki 2 sezon için AS Monaco'nun sponsoru oldu

Lastik üreticileri 07.09.2018, Yannick O'Conor

Güney Koreli lastik üreticisi Hankook, Fransa Ligue 1 Şampiyonası'nın önümüzdeki 2 sezonu için AS Monaco ile anlaşmaya vardığını belirtti.

Hankook ve AS Monaco arasında iş birliği AS Monaco'nun Başkan Yardımcısı Vadim Vasilyev ve Hankook Fransa'nın Genel Müdürü Jong Woo Kim bu iki şirket arasındaki ortaklığı Monako'daki Louis II Stadı’nda ilan etti - Telif hakkı © : AS Monaco

Fransız futbolunun bir devi ile anlaşma

2016'dan beri Real Madrid'in global sponsorluğunu yapan Hankook, futbol dünyasındaki ortaklık stratejisini sürdürüyor. Bu defa lastik üreticisi geçen sene Fransa şampiyonasında ikinciliği elde eden Association Sportive de Monaco ekibi ile önümüzdeki iki sene için el sıkıştı. 

Bu ortaklık Hankook'un AS Monaco ve kulüp oyuncuları etrafında halkla iletişim faaliyetleri gerçekleştirmesini sağlayacak. Marka aynı zamanda Monako Prensliği'ndeki Louis II Stadı’nda, Monaco takımının bütün maçlarında adını sergileyebilecek. Saha kenarında yer alan klasik Led panoların yanı sıra karma alanda (oyuncular, antrenörler ve kulüp yöneticileri ile röportaj gerçekleştirilen yer) ve yedek kulübesinin üzerinde yer alan tüm ışıklı panolarda Hankook logosunu sergileyecek. Hankook ayrıca futbol kulübünün seçkin misafir ağırlama imkânlarından (ortak şirket locaları) da yararlanabilecek.

Hankook Fransa'nın Genel Müdürü Jong Woo Kim bu iş birliğinden duyduğu sevinci şu sözlerle ifade ediyor: "Yenilikçilik kültürünü, yüksek kalite standartlarını ve yaratıcılık ile verimi bir araya getiren bir performans vizyonunu paylaştığımız AS Monaco ile bu iş birliğini gerçekleştirmek bizi gururlandırdı. Dünyanın en prestijli lastik markası olma hedefimiz, Fransa ve Avrupa pazarında söz sahibi olmamızı gerektiriyor. Söz konusu ortaklık bu ihtiyaca yanıt vermek için harika bir imkân sunuyor.”