Lastik üreticileri tarafından düzenlenen etkinlikler - Hankook, BMW 6 Serisi Gran Turismo'nun fabrika çıkışı lastiklerini tedarik ediyor

Hankook ve BMW orijinal ekipman alanındaki iş birliğine 6 Serisi Gran Turismo ile devam ediyor

Lastik üreticileri 02.10.2018, Yannick O'Conor

Hankook, Alman üretici BMW'ye ait 6 Serisi Gran Turismo ve 7 Serisi dahil birçok aracın fabrika çıkışı lastiklerini tedarik edeceğini açıkladı.

Hankook, BMW 6 Serisi'nde orijinal ekipman oluyor Hankook, BMW 6 Serisi GT'nin fabrika çıkışı lastiklerini tedarik ediyor - Telif hakkı © : Hankook

BMW'nin 11 aracını donatıyor

Hankook, kısa bir süre önce Ventus S1 evo 3 lastiğini tanıtmış olsa da Güney Koreli üretici bir önceki modelini terk etmiyor. Nitekim, kısa bir süre önce Ventus S1 evo 2 lastiğinin BMW tarafından 6 Serisi Gran Turismo için orijinal ekipman olarak seçildiğini ilan etti. Bu ultra yüksek performans lastiği run flat versiyonu ile ön aksta 245/45 R19 98Y RSC, arka aksta 275/40 R19 101Y RSC ebatlarında tedarik edilecek. Hankook bu araç için lastiğinin bir taraftan ağır yükleri kaldırabilecek, diğer taraftan kuru ve ıslak zeminde optimal kavrama sergileyecek bir versiyonunu geliştirmiş.

Hankook BMW Serie 6Telif hakkı © : Hankook

Hankook tarafından BMW 6 Serisi GT üzerinde gerçekleştirilen testlerde Ventus S1 evo 2 sürüş özellikleri açısından yüksek bir performans ve son derece iyi bir konfor ortaya koymuş.  Hankook'un Hannover, Almanya'da yer alan araştırma merkezinin yöneticisi Klaus Krause şu ifadede bulunuyor: "İyi sürüş ve konfor özellikleri ile hem kuru hem de ıslak yollarda güvenliği bir araya getirmek istedik. Bu amaçla yeni bir hamur bileşimi geliştirdik ve çeşitli materyalleri yeni bir şekilde bir araya getirmeye çalıştık."

Hankook’un, Alman üretici marka ile ortaklığı lüks 6 Serisi GT'yi donatmak ile sınırlı kalmıyor. Bu iş birliğinin start aldığı 2011 yılında beri BMW'nin toplam 11 aracında Hankook lastikleri kullanıldı: X1, X2, X3, X4, X5, X6, 2 Serisi Active Tourer, 4 Serisi, 5 Serisi ve 7 Serisi.