Lastik üreticileri tarafından düzenlenen etkinlikler - Hankook Ventus S1 Evo2, Almanların gerçekleştirdiği bir karşılaştırmada rakiplerini geride bırakıyor

Hankook Ventus S1 Evo2, Almanların gerçekleştirdiği bir karşılaştırmada rakiplerini geride bırakıyor

Lastik üreticileri 09.05.2014, Tan

Lüks ve sportif SUV'ler için tasarlanan Hankook Ventus S1 Evo2 bir Alman dergisi tarafından gerçekleştirilen karşılaştırmada elde ettiği harika sonuçlar ile övgüyü hak ediyor.

BMW X5 Hankook Ventus S1 EVO2 SUV Hankook Ventus S1 Evo2 SUV, Alman Gute Fahrt dergisinin gerçekleştirdiği karşılaştırmada göz dolduruyor - Telif hakkı © : BMW

Karşılaştırmanın birincisi

Mart 2014 tarihli sayısında Alman "Gute Fahrt" dergisi lüks SUV'lere yönelik yüksek performans ürünleri piyasasının on başlıca ürünü arasında bir karşılaştırma gerçekleştirdi. Piyasada yerini yeni alan Hankook Ventus S1 Evo2 bu seçilen on ürün arasında yer alıyordu. Bu karşılaştırmanın marka için harika bir reklam fırsatı yarattığını söylemek lazım zira Koreli lastik imalatçısının bu ürünü, karşılaştırma sonucunda podyumun zirvesine tırmanmayı başardı. Ventus S1 Evo2, güvenlik seviyesi de (ıslak zeminde kavrama ve suda kızaklama direnci) dahil olmak üzere bütün testler sırasında mümkün olan en yüksek notu elde etti. Bunun yanı sıra sürüş konforu ve yuvarlanma gürültüsü alanlarında da son derece olumlu bir performans ortaya koydu.

 

Sportif SUV'ler için

İdeal olarak BMW X5 (bu model zaten fabrika çıkışında Hankook lastikleriyle donatılmıştır) türü SUV'ler için geliştirilmiş olan Ventus S1 Evo2 daha şimdiden 30 farklı boydan oluşan bir gam ile piyasada satışta. Lastik çapı 17 inç ile 22 inç arasında değişmekte iken lastik sırtı genişliği 225 ile 315 milimetre değerleri arasında. Hankook, ilgi çekici teknolojilere sahip üst gam bir lastik olarak karşımıza çıkan bu üründe DTM şampiyonası için geliştirdiği yeniliklerden faydalanıldığını açıkça söylüyor.