Lastik üreticileri tarafından düzenlenen etkinlikler - Lastik teknolojileri Adidas ile Continental’ı bir arada tutmaya devam ediyor

Lastik teknolojileri Adidas ile Continental’ı bir arada tutmaya devam ediyor

Lastik üreticileri 21.04.2015, Alexandre Lenoir

Ayakkabı tabanları ve otomobil lastikleri ortak bir mücadele veriyor: Enerji tasarrufu ile kavrama kabiliyetinin maksimum düzeye çekilmesine yönelik araştırmalar Continental ve Adidas markaları arasında 2007'den beri sürdürülen ortak geliştirme çalışmalarının kalbinde yatıyor.

Adidas ve Continental'dan ortak bir marka Continental lastiklerini örnek olan Adidas ayakkabıları da maksimum kavramayı hedefliyor - Telif hakkı © : Continental

2007'den beri Continental ve Adidas markaları spor ayakkabıların tabanlarında kullanılacak kauçuk bileşenleri geliştirmek üzere müşterek bir çalışma yürütüyor. Bu ikili arasındaki benzerliği görmek son derece kolay zira her ikisinde de performansın ve enerji tasarrufunun (ayakkabı durumunda sporcunun harcadığı enerji) arttırılması amaçlanıyor.

Bu uzun ömürlü ortaklıklarını kutlamak isteyen Continental ve Adidas hem  getyourgrip.com sitesinde hem de sosyal paylaşım ağları Facebook ve Youtube üzerinde viral bir reklam kampanyası başlattı.
Bu iki marka tarafından hazırlanan filmde (aşağıda izleyebilirsiniz) bahsi geçen lastik imalatçısı tarafından geliştirilen tabanlara sahip Adidas ayakkabılar kullanan bir profesyonel parkur sporcusu görüyoruz. Ayakkabılarını şehir ortamından ormanlık alanlara her türlü yüzeyde test eden sporcu aynı zamanda Continental'ın bir mühendisi tarafından markanın lastiklerini kullanan bir minivan ile takip ediliyor.

 

 

Mavi Adidas AyakkabılarıTelif hakkı © : rezulteo

Continental'a göre günümüzde spor ayakkabıların tabanlarında kullanılan teknolojiler söz konusu ayakkabılarda %30'a varan verimlilik ve performans artışına olanak tanıyabiliyor.