Lastik üreticileri tarafından düzenlenen etkinlikler - Michelin Latitude Alpin 2: Range Rover Evoque ile test

Michelin Latitude Alpin 2: Range Rover Evoque ile test

Lastik üreticileri 27.01.2013

Latitude Alpin 2'nin sunduğu potansiyel hakkında bir fikre sahip olmamızı sağlamak için Michelin, Riga yakınlarındaki ormanlarla kaplı yollarda birkaç kilometrelik bir parkur hazırladı.

Michelin LA2'nin Range Rover Evoque üzerinde testi Telif hakkı © : Michelin

Yeni Latitude Alpin'in özelliklerini test edebilmek için ormanda bir yolculuktan daha iyisini bulamazdık. 225/65 R17 106H lastikler ile donatılmış harika bir Range Rover Evoque 2,2 TD4 150 'ye  binip çam ağaçlarının arasında dolaşan virajlı ve karlı bir yolda ilerleyemeye başladık. Parkur zorlu yol dışı alanları, sarp yokuşları ve basamaklı rampaları bir araya getirmekteydi. Her ne kadar çamurlu dağ yollarında olmasak da, bu şartlar lastiğin hareket kabiliyetini ve kavrama performansını ölçmek için son derece yeterliydi.

Kar üzerinde güven verici hareket kabiliyeti

Michelin Latitude Alpin 2 mevcut koşullara hazırlıklı görünüyor ve güçlü bir güvenlik hissi veriyor. Hem yokuş yukarı hem yokuş aşağı yollarda karı dişliyor ve mükemmel bir hareket kabiliyeti sağlıyor. Yokuş aşağı yollar gibi en hassas kısımlar bile büyük bir rahatlıkla geçiliyor. Lastik hiçbir durumda zorlanıyor gibi görünmüyor. Ancak buz ile karşılaşmadığımızı da belirtmek isteriz.

Hareketli birkaç etap sonrasında yol, erimiş kar, çamur ve kum arasında şekil değiştirmeye başlıyor. Bunlar, Range Rover Evoque ile Latitude Alpin 2'nin müthiş uyumunu tatmak için en ideal şartlar. Ancak keşke bir de asfalt üzerindeki performansı görebilseydik.

Ayrıca bakınız

>> Michelin Latitude Alpin 2: performans
>> Michelin Latitude Alpin 2: teknoloji
>> Michelin Latitude Alpin 2: ebatlar