Lastik üreticileri tarafından düzenlenen etkinlikler - Peter Lindbergh üçüncü kere Pirelli takvimi üzerinde çalışıyor

Peter Lindbergh üçüncü kere Pirelli takvimi üzerinde çalışıyor

Lastik üreticileri 08.12.2016, Alexandre Lenoir

Ünlü Alman fotoğrafçı kadınları farklı bir şekilde görüntülemek istemiş. Ünlü Pirelli takviminin 2017 baskısında kullanılacak imajları çekmeye davet edilen Alman fotoğrafçı Peter Lindbergh 20 yıl içerisinde üçüncü defa bu görevi yerine getiriyor olacak.

Uma Thurman, Pirelli için yeni 2017 takviminde poz veriyor Fotoğrafçı Peter Lindbergh, Pirelli takviminin 2017 yılı baskısı için kolları sıvıyor - Telif hakkı © : Pirelli 2017

Aynı konu hakkında

Bu sene, fotoğrafçı Emotional (Duygusal) teması altında güzelliği onurlandırmak istemiş. "Kadınların medya tarafından ve geri kalan her yerde mükemmelliğin ve güzelliğin elçileri olarak sergilendiği bir dönemde herkese bambaşka bir güzelliğin, reklamlar ve diğer platformlarda üzerinde oynanan görüntülerden farklı daha gerçek ve daha doğru bir güzelliğin mevcut olduğunu hatırlatmanın önemli olduğunu düşündüm. Bireyselliği, kendin olma cesaretini ve duygusallığı ifade eden bir güzellik" şeklinde açıklıyor ve sözlerine şunları ekliyor "Mükemmel vücutlar yerine duygusallığa ve duyguya dayalı olan, objektife poz veren kişilerin ruhunu ortaya seren ve bu nedenle çıplaklıktan daha çıplak görüntüler sunan bir Takvim gerçekleştirmek istedim". Buna karşılık kusurlu olarak tanımlanabilecek bir görünümden uzak olan on dört modelden hiçbiri rastgele seçilmemiş ve birçok insan tarafından güzelliğin ikonu olarak görülen ünlü birer bir aktris.

Telif hakkı © :
 

Berlin'de, Los Angeles'da, New York'da, Londra'da ve Paris'in lüks tatil semti Le Touquet'de Juan Gatti'nin sanat yönetmenliği altında aktris Jessica Chastain, Penelope Cruz, Nicole Kidman, Rooney Mara, Helen Mirren, Julianne Moore, Lupita Nyong'o, Charlotte Rampling, Lea Seydoux, Uma Thurman, Alicia Vikander, Kate Winslet, Robin Wright, Zhang Ziyi ve öğretmenlik yapan Anastasia Ignatova'yı bir araya getiren takvim, modellerini 2017'nin on iki ayı boyunca çıplaklık içermeyen siyah beyaz fotoğraflar ile sergiliyor. Resimlerini siyah beyaz sunma kararını ise Peter Lindbergh şu şekilde açıklıyor: "Bir şeyi siyah beyaz olarak fotoğrafladığınızda fotoğrafa konu olan şeye bizi çevreleyen renklerin dünyasından farklı bir gerçeklik yüklemiş olursunuz. Siyah ve beyazı birbirine karıştırarak gölgeleri, ışıkları ve kıvrımları kendimize göre yorumlamış oluruz. " 

Pirelli takvimini alma şansına sahip olan nadir insanlar arasında değilseniz takvimin geçmişine ve fotoğraflara www.pirellicalendar.com sitesinden göz atabilirsiniz.