Lastik üreticileri tarafından düzenlenen etkinlikler - Pirelli 2015 takviminin ilk fotoğraflarını keşfedin

Pirelli 2015 takviminin ilk fotoğraflarını keşfedin

Lastik üreticileri 15.12.2014, Berk

İtalyan lastik markasının bu ünlü takviminin 2015 baskısını yavaş yavaş keşfediyoruz. Bu sene dekorlar minimalist bir stile sahip ... mankenlerin kıyafetleri de.

Pirelli Takvimi 2015 Pirelli markası geleneksel takviminin 2015 baskısındaki son derece samimi pozlar ile yılsonunu ısıtıyor. - Telif hakkı © : Pirelli

İpler Steven Meisel'in elinde

Her yılsonunda olduğu gibi lastik imalatçısı Pirelli, ünlü takviminin gelecek baskısına dair bir takım bilgileri bizlere sunuyor. Fotoğrafçılık dünyasında saygıdeğer bir yere sahip olan bu takvimin 2015 versiyonuna ev sahipliğini bir kez daha New-York şehri üstleniyor. Fotoğraflar dış mekan dekorları içermiyor ama kullanılan stüdyolar bu büyük Amerikan şehrinde bulunuyor. Takvim hazırlığının başına getirilen Steven Meisel ise günümüzün en prestijli top modellerinin hizmetlerinden faydalanıyor ve eserlerinde geçmişe birkaç gönderme yapmayı da ihmal etmiyor.

 

Adriana Lima, Natalia Vodianova...

2015 baskısına ait ilk dört kareye baktığımızda kesin olan bir şey var: Takvimin en göz alıcı yönü aksesuarlar değil. Meisel modellerin heykelimsi güzelliğini ön plana koymayı tercih ediyor ve az sayıda aksesuardan faydalanmakla yetiniyor. Sofistike dekorlar veya barok mizansenler içermeyen bu fotoğraflar oldukça basit olacak ve modeller şaşaalı kıyafetlere bürünmeyecek.
12 fotoğraf ve 1 kapak fotoğrafı çerçevesinde Adriana Lima, Natalia Vodianova, Raquel Zimmermann, Karen Elson, Gigi Hadid, Candice Huffine, Carolyn Murphy, Cameron Russel ve Isabeli Fontana (ki kendisi yedinci defa bu projede yer alıyor) gibi isimlerden oluşan bir kadro takvimin bu 42. baskısı için poz verdi. Bütün fotoğrafları görebilmek için hala birkaç ay daha beklememiz gerekecek. 

Beklerken...