Lastik üreticileri tarafından düzenlenen etkinlikler - Pirelli, takviminin 50. yılını kutluyor

Pirelli, takviminin 50. yılını kutluyor

Lastik üreticileri 28.08.2013, Tan

Pirelli takvimi varlığını yarım yüzyıldan beri koruyan bir efsane. Bu özel anın şerefine İtalyan lastik imalatçısı 2014 tavkiminin yayınlamasına henüz uzun bir zaman olmasına rağmen New York'ta küçük bir fotoğraf çekimi gerçekleştiriyor.

Pirelli New York Fotoğraf Çekimleri Pirelli takviminin 50. yılı nedeniyle düzenlenen fotoğraf çekimleri, fotoğrafçı Patrick Demarchelier tarafından New York'da gerçekleştiriliyor - Telif hakkı © : Pirelli

Pirelli takvimi, yaratıcısı olan markanın uzmanlık alanı ile alakası olmaması nedeniyle otomobil lastiği dünyasında eşi görülmemiş bir vakadır. Bu kurumsallaşmış takvim uzun zamandan beri sanat ve fotoğrafçılık dünyasında saygın bir yer edinmiştir. Dünyanın en güzel kadınlarını gezegenin en ünlü fotoğrafçılarının merceğinden görmemizi sağlayan bu takvim 2014'te 50. yılını kutlayacak.

Pirelli de bu özel anın hakkını vermek istiyor. Bu ünlü İtalyan markası 2014 takviminin ilk enstantenelerini 21 Kasımdan önce ifşa etmeyecek. Ancak bu bekleme sürecinde Pirelli, Fransız Patrick Demarchelier ve Alman Peter Lindbergh ile New-York'ta küçük bir fotoğraf çekimi seansı gerçekleştirmek için zaman ayırdı. 
Objektiflerinin önünde ise her biri takvimin daha önceki baskıları için poz vermiş olan altı top model bulunmakta: Helena Christensen, Alek Wek, Alessandra Ambrosio, Isabeli Fontana, Miranda Kerr ve Karolina Kurkova. Brezilyalı Isabeli Fontana'nın yeni takvimde yer alacağı zaten biliniyor.

Pirelli New York Fotoğraf ÇekimleriTelif hakkı © : Pirelli

Pirelli 2014 takviminin ilk görüntülerini keşfetmek için 21 Kasımı bekleyin.