Lastik üreticileri tarafından düzenlenen etkinlikler - Urban Crossover: Lexus UX tasarımına özel bir lastik prototipi

Urban Crossover: Lexus UX tasarımına özel bir lastik prototipi

Lastik üreticileri 06.10.2016, Raquel Rodriguez

Lastik imalatçısı Goodyear, 2016 Paris Otomobil Fuarı sırasında Lexus UX tasarımı için özel olarak geliştirilen yeni lastik prototipi Urban Crossover'ı tanıttı.

Goodyear Urban Crossover 2016 Paris Otomobil Fuarı'nda Goodyear, Lexus UX aracının orijinal ekipmanı olarak Urban Crossover'ı tanıttı. - Telif hakkı © : Goodyear 2016

Devrimci bir tasarım

Lexus UX için üreticisi tarafından belirlenen teknik şartlara tamamen uygun bir ürün geliştiren Goodyear en yeni teknolojilerini bu üründe bir araya getirerek devrim niteliğinde bir tasarım yarattı.

Goodyear, iç ve dış unsurların birbiriyle karıştığı Lexus UX için geliştirdiği yeni lastik modelinde bu aracın eşsiz tasarım stilini kullanıyor. Jantın dalları lastiğin omuz tasarımı ile karışıyor ve aracın stiliyle ahenk içerisinde bir görünüm kazandırıyor. Bütün taşıtın dinamizmini arttıran lastik tasarımı en son nesil lazerli gravür tekniği ile gerçekleştirilmiş.

İleri teknoloji

Goodyear'ın en son teknolojik yenilikleri Urban Crossover'da görülebiliyor. Bu yeniliklerden biri yuvarlanma gürültüsünü düşürmek üzere lastiğin içerisine yerleştirilen açık hücreli poliüretan bir köpükten oluşan Sound Comfort teknolojisi.

İlk olarak Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı'nda sunulan Chip in tire  teknolojisi de Urban Crossover'da mevcut. Lastiğin içerisine yerleştirilen bir çip aracın elektronik sistemiyle iletişim kuruyor ve lastik basıncı, sıcaklığı ve hatta lastik kimlik verileri gibi bilgileri iletiyor ve lastik ile aracın aktif güvenlik elemanları arasındaki etkileşimi optimize ediyor. Bu sayede lastik en ideal şartlarda kullanılıyor. 

Bunların yanı sıra Urban Crossover, lastiğin patlaması durumunda dahi 80 kilometre boyunca 80 km/saat hızında sürüş gerçekleştirmesini sağlayan Run Flat teknolojisine de sahip.