Kış lastiği, oto kış lastiği, 4x4 kış lastikleri fiyatlarını karşılaştırma, kış lastiği karşılaştırma, kış lastiği satın alma rehberi, tüm kış lastiği satış noktaları.
Ön
KARŞILAŞTIRIN 
Mevsim

Mevsim

Lastik seçiminin, mevsime, sıcaklığa ve zemin türüne göre yapılması önerilir:
  • Yaz: 7°C üstü sıcaklıklarda daha iyi performans sergiler.
  • Kış ve kar: özellikle 7°C altı sıcaklıklarda önerilir. Bu lastikler hızlı kar tahliyesi (kendi kendini temizleme) yaparak, lastiğin yola daha iyi yapışmasını sağlar.

Lastik markaları

rezulteo, lastik markalarını 3 kategoride sınıflandırıyor
  • Performansta lider markalar: Bu markaların ürünlerinin büyük bir bölümü "Konfor, Güvenlik ve Çevre Dostu" kategorilerinin hepsinde iyi performans göstermektedir.
  • Orta seviye markalar: Bu markalar tarafından sunulan lastikler her ne kadar bazı kategorilerde iyi performans sergileseler de, lider markaların sunduğu lastikler kadar yüksek performans sergileyememektedirler.
  • Diğer markalar: Bu markalar fiyatı baz alan ve lastikleri diğer markaların sunduğu lastiklere kıyasla daha düşük performans sergileyen markalardır.

Otomobil üreticileri

Bazı üreticiler, bir ya da daha çok lastik çeşidinin geliştirilmesi üzerinde yoğunlaşmışlardır. Eğer lastiğin yan tarafında bazı işaretler (örneğin: N, MO, *, vs.) bulunuyorsa, bu, o lastiğin özelliklerinin belirli araç markalarına (örneğin: Porsche, BMW, Mercedes, vs.) uygun olarak tasarlandığını göstermektedir.

Run Flat lastikler

Run Flat lastikleri, başka bir deyişle, patlak da yol alabilen lastik, patlama durumlarında dahi birkaç kilometre daha ilerlemenize olanak tanır. Bu lastikler, özel jantlarla ve Run Flat teknolojisine uygun araçlarda kullanılabilir.

Ön ve arka farklı lastik ebatları

Aracınızın ön ve arka lastik ebatları birbirinden farklı

Sizden gelen sorular

S. :
Renault Fluence aracımın lastik ebatlarını değiştirebilir miyim? 1 cevap
S. :
Qashqai 1.5 dci 205 60 17 lastik takılırmı 1 cevap
S. :
BMW aracıma Run Flat yerine XL normal lastik takabilir miyim? 1 cevap
Gönder 

Kış lastiklerini karşılaştırma

Kış lastiği seçmek oldukça zor görünebilir. Ağır kış lastikleri, nordik lastikler, kar lastikleri, çivili lastikler, asimetrik desenler... içinden çıkmak her zaman mümkün değil.

Bizim kış lastiği karşılaştırma aracımız sayesinde, sadece aracınıza (berlin, 4x4, ticari...) değil, ayrıca sürüş tarzınıza da en uygun lastikleri bulabilirsiniz. Bununla birlikte, yine sitemiz üzerinde kış şartlarında lastik ve araç kullanımı ile ilgili her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz: doğru lastik hava basıncı, karlı zeminde sürüş ve lastik saklama tavsiyelerine kadar lastikle ilgili herşey.

Kış tavsiyelerini göster

Kış lastiklerinizi aracınızın türüne göre seçin