2013 model Volvo V40 Cross Country 1.6 T4 180 araç için lastik. Lastik hakkında bilgiler rezulteo 'da.

2013 model Volvo V40 Cross Country 1.6 T4 180 araç için lastik

Merhaba,Aracım, 2013 model Volvo V40 Cross Country 1.6 T4 180. Araç üstünde fabrikada çıkışı lastik olan 205/60/16/92V Continental ContiEcoContact 5 takılı bulunmakta. Kalkışlarda araç patinaj düşmekte ve önden gezinmekte.Ayrıca virajlarda arkadan savurma eğilimi göstermektedir. Yetkili servise gösterdiğimde 18' inç lastik-jant seti kullanmamı tavsiye ettiler ; böylece genişleyen lastiğin yola daha fazla tutunacağını idda ettiler. Ben sorunun lastiğin ölçüsünde değil sırt tipinden kaynaklandığı düşüncesindeyim.180 beygir gücü üreten bir araca düşük salınım ve benzin tasarrufu sağlayan economik sınıf lastik takılmasının çelişki olduğu kanısındayım.Bu bağlamda sizden dört mevsim lastik tavsiyesi istemekteyim. Sizce Goodyear Vector 4Seasons modeli aracım için uygun mudur?Şimdiden teşekkürler.

Tarih: 19.10.2013 - Soruyu yönelten: Misafir 8064

Kalan: 5000 karakter Bu soruyu cevaplayın
Cevap gönder 

En son cevap

CevapYazarTarih

Merhaba,

Öncelikle sorunuz için teşekkür ederiz. İlk olarak, aracınızın patinaj çekmesi, savrulması, gezinmesi gibi problemler aracınızın lastiklerinizin yaşından ve aşınmasından kaynaklanabilir.

Eğer lastiklerinizin yaşı ve aşınmasıyla ilgili bir sorun yoksa, aracınızın rot ve balans ayarlarının yapılmış olması, amortisör durumu da önemli rol oynar.

Ayrıca, daha geniş tabanlı lastik takmak ya da lastiklerin spor lastik olması da soruna çözüm olabilir. Bununla birlikte, bir lastiğin hem yüksek performanslı  hem de dört mevsim olması biraz nadir. Birinden birini tercih etmeniz gerekiyor.

Saygılarımızla,

Rezulteo ekibi

rezulteo 23 Eki 11:07
Aradığınız cevabı bulamadınız mı? Bir soru sorun
Anahtar kelimeler: Vector 4Seasons, Goodyear

Kategoriye göre en son sorulan sorular