BMW aracıma Run Flat yerine XL normal lastik takabilir miyim?. Lastik hakkında bilgiler rezulteo 'da.

BMW aracıma Run Flat yerine XL normal lastik takabilir miyim?

İyi günler sitenizi sık sık ziyaret ediyorum. Zira çok bilgilendirici ve özenle hazırlanmış.Bu nedenle öncelikle sizleri tebrik etmek isterim. Soruma gelince Bmw marka araç kullanıyorum. Ön lastik ölçüleri 225/45/17 rft, arka lastik ölçüleri ise 245/40/17 rft. Lastiklerimin değişim zamanı geldi. Ancak arka lastik ölçülerinde yalnızca bir markanın Run Flat lastikleri var. Dolayısıyla testlerden çok daha iyi sonuçlar almış farklı lastik markalarından alamıyorum. Lastiklerimi değiştirirken Run Flat yerine XL normal lastik alsam herhangi bir sıkıntıya sebep olur mu? cevabınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Tarih: 22.10.2018 - Soruyu yönelten: Misafir 23419

Kalan: 5000 karakter Bu soruyu cevaplayın
Cevap gönder 

En son cevap

CevapYazarTarih

Merhaba,

Öncelikle sitemize gösterdiğiniz ilgi için çok teşekkür ederiz.

Sorunuzla ilgili olarak, run flat lastikten normal lastiğe geçilmesi mümkündür; ancak değişime gitmeden önce mutlaka bir BMW bayisine danışmanızı tavsiye ediyoruz.

Run flat lastikler için özel jantlar kullanılır, bu jantların normal lastiklerle kullanılması durumunda herhangi bir tehlike arz etmediğinden emin olunması gerekir (örneğin, lastik hava basınç kaybı ya da patlama lastiğin janttan çıkmasına neden olabilir). Ayrıca normal lastiğin sertlik farkının aracınızın güvenlik sistemleri (ABS,ESP, vs.) üzerinde bir etkisi olup olmayacağı ile ilgili de bayiye danışmanızı öneriyoruz.

Son olarak, eğer run flat lastik yerine normal lastik takarsanız aracınızda stepne lastik bulundurmayı unutmayın.

Lastiğin XL olup olmaması bu hususta önemli değil. XL lastik yanakları güçlendirilmiş lastiktir. Aracınızla ağır yük taşıyorsanız XL lastik kullanmaya yönelebilirsiniz.

Saygılarımızla,

Rezulteo ekibi

Facebook
Twitter
Yeni sitemiz yayında ! lastik.rezulteo.com.tr

rezulteo 23 Eki 11:38
Aradığınız cevabı bulamadınız mı? Bir soru sorun
Anahtar kelimeler:

Kategoriye göre en son sorulan sorular