Peugeot boxer kamyonet aracım muayeneden geçmedi. Lastik hakkında bilgiler rezulteo 'da.

Peugeot boxer kamyonet aracım muayeneden geçmedi

İyi günler, 08.09.2017 tarihinde aracımın (Peugeot boxer kamyonet ruhsat hususi) yani yük taşımam kanunen yasak. Aracımda 205-65-15-200T lastik kullanıyorum bugüne kadar sorun olmayan yük endeksi nedeniyle aracım muayeneden geçmedi. Ticari olmayan aracımın yıllardır yaptırdığım muayenelerde sorun çıkmamışken, bu sene ki muayene de sorun çıkması doğrumudur, bu konuda nereden bilgi alabilirim. Muayene yetkililerinin anlatımı yetersiz geldi. teşekkürler

Tarih: 10.09.2017 - Soruyu yönelten: Misafir 19130

Kalan: 5000 karakter Bu soruyu cevaplayın
Cevap gönder 

En son cevap

CevapYazarTarih

Merhaba,

Lastik ebatları da araç muayenesi kusurlar tablosunda yerini alıyor. İster hususi, ister ticari olsun muayeneden geçen aracın lastiklerinin yük kapasitesinin düşük olmaması gerekiyor.

Aracınızın üretim tarihi, versiyon, motor tipi ve motor gücü bilgilerini bizimle paylaşırsanız aracınıza hangi yük ve hız endekslerinde lastik takabileceğinizi size söyleyebiliriz.

Araç muayenesinde 2017'nin Temmuz ayından itibaren uygulanan kusurlar tablosunu bu sayfada bulabilir, lastikler ve diğer konularla ilgili nelere dikkat edilmesi gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Rezulteo ekibi
Facebook
Twitter

rezulteo 12 Eyl 11:03
Aradığınız cevabı bulamadınız mı? Bir soru sorun

Kategoriye göre en son sorulan sorular