Renault Fluence aracım için lastik. Lastik hakkında bilgiler rezulteo 'da.

Renault Fluence aracım için lastik

Renault Fluence aracımın 205/65/15 olan ebatlarını, yeni çelik jant (aliminyum alaşım) alınca 215/50/17 yaptım. Ve ikinci el Michelin Primacy lastik aldım. Şimdilerde sıfır lastik alayım diyorum; ancak sıfır lastikler çok pahalı. Bana ekonomik ve maksimum fayda sağlayacak bir lastik önerir misiniz? Bu arada, 215/50/17 ölçüsünü denklik tablolarından bularak hesapladım. Orijinal ebatlarla, bu ebatlar arasında sadece 0,1%'lik bir değişim söz konusu.

Tarih: 22.10.2013 - Soruyu yönelten: Misafir 8087

Kalan: 5000 karakter Bu soruyu cevaplayın
Cevap gönder 

En son cevaplar

En yeni    En eski
CevapYazarTarih

Tekrar merhaba,

Aracınıza karşılık gelen sayfa : http://www.rezulteo-lastik.com.tr/renault-icin-lastik/flu...

Biz her zaman, lastik üreticisi tarafından tavsiye edilen ebatlardaki lastiklerin kullanılmasını öneriyoruz. İşte bu yüzden, 17 inçlik jantlarınıza, üreticiniz tarafından önerilen 205/55/17 91H ebatlarındaki lastiklerden takmanızı öneriyoruz.

Bununla birlikte, ikinci el lastik almak kötü bir fikir değil, ancak aşınmasına ve lastiğin yaşına çok dikkat etmek gerekir. Ayrıca, satın aldığınız kşi lastikerin eski kullanıcısıysa, lastikleri neden sattığını sorabilirsiniz.

Diğer sorularınıza gelince, lastik tabanının geniş olması direksyon hidroliğini birebir etkilemez; lastiklerin görevini doğru yerine getirmesine engel olmaz. Süspansiyonlarla ilgili olarak, bu konuda bilgi sahibi olmak çok zor, bu sorunuzun cevabını Renault verebilir.

Lastik tavsiyemize gelince, size

Michelin Primacy 3 http://www.rezulteo-lastik.com.tr/michelin-lastikler/primacy-3-lastik/fiyat-205-55-R17-95V-3926063

ve Pirelli Cinturato P7  http://www.rezulteo-lastik.com.tr/pirelli-lastikler/cinturato-p7-lastik/fiyat-205-55-R17-91V-23683

önerebiliriz. Diğer iyi marka lastikler arasında en uygun fiyatlılar bunlar oldukları için. onun dışında dilerseniz yukarıda verdiğimiz aracınızın olduğu sayfadan 205/55/17 91H ebatlarını seçerek, size uygun lastiklerin listesini görebilirsiniz.

Saygılarımızla,

Rezulteo ekibi

rezulteo 24 Eki 11:00

Aracım Renault Fluence 1.5 dci 2011 model. 68000 km, on günlük deneyimim. Yakıtta ve çekişte henzüz bir fark görmedim (olumlu, olumsuz); ancak fren anında yola daha sağlam bastığını hissettiriyor. ABS bazen erken devreye giriyor, lastiklerin ikinci el olmasından kaynaklanıyor sanırım. Bir miktar konfor kaybı söz konusu. Acaba geniş taban olması direksiyon hidroliğine aşırı yükleme yapar mı? Önden çeker aracımda her iki teker hareket kuvvetini ileten şarftlara bir zararı olur mu? Aklımdayken aracım Fluence Authentique 1.5 dci... üst versiyonlarında 17 inç lastik kullanılmış; yani fabrikasyon çıkışı süspansiyonlar aynı mıdır yok sa farklı mıdır? İlginize teşekkür ederim.

Misafir 8087 24 Eki 10:57

Merhaba,

Öncelikle sorunuz için teşekkür ederiz. Ancak konuyu tam olarak ele alabilmemiz için aracınızın üretim tarihi, versiyonu ve motor tipi bilgilerine ihityacımız olacak. Bu bilgileri hatırlamakta zorlanıyorsanız eğer, bu verdiğimiz link belki size yardımcı olur.

http://www.rezulteo-lastik.com.tr/renault-icin-lastik/flu...

Cevabınızı bu konu altında verebilirsiniz, şimdiden teşekkür ederiz.

Görüşmek üzere,

Rezulteo ekibi

rezulteo 23 Eki 08:52
Aradığınız cevabı bulamadınız mı? Bir soru sorun
Anahtar kelimeler:

Kategoriye göre en son sorulan sorular