Yakıt verimliliği düşük lastikler almak ucuza değil, çok daha pahalıya geliyor gibi görünüyor?. Lastik hakkında bilgiler rezulteo 'da.

Yakıt verimliliği düşük lastikler almak ucuza değil, çok daha pahalıya geliyor gibi görünüyor?

Renault Kangoo 2010 1.5dci 86 HP aracıma 4 mevsim lastikler almak istiyorum (195 65 15 95H). Sitenizdeki lastik etiketleme simülatörü ile yaptığım incelemede yakıt verimliliği A olan bir lastiğin, C olan bir lastiğe göre yılda (15000 km'de) yaklaşık 160 TL tasarruf sağladığını gördüm. A Sınıfı Yakıt verimliliği olan lastikleri 4 yıl kullandığımızı düşünürsek C olan lastik kullanımına göre toplamda 160x4=640TL tasarruf edilmiş yani aldığımız premium sınıf lastikler bedavaya gelmiş demektir. Ben bu hesap karşısında şaşırmış durumdayım. Öyleyse ucuz, yakıt verimliliği düşük lastikler almak sonuçta ucuza değil çok daha pahalıya geliyor gibi görünüyor. Bu yorumum doğru mudur? Bu konuda sizin profesyonel değerlendirmenizi rica ediyorum. Teşekkürler.

Tarih: 28.12.2015 - Soruyu yönelten: Misafir 13258

Kalan: 5000 karakter Bu soruyu cevaplayın
Cevap gönder 

En son cevap

CevapYazarTarih

Merhaba,

Yapmış olduğunuz tespit oldukça doğrudur, A sınıfı lastikler C sınıfı lastiklere göre yakıt konusunda daha fazla tasarruf sağlarlar. Genel olarak şehiriçinde kullanıyorsanız ve tasarruf sizin için en önemli kriterlerdense, yakıt verimliliği alanında yüksek değerler alan lastikleri tercih etmenizi öneririz.

Saygılarımızla,

Rezulteo ekibi
Bizi Facebook'ta takip edebilirsiniz: https://www.facebook.com/rezulteolastik
Ya da Twitter'da: https://twitter.com/rz_lastik

rezulteo 29 Ara 10:40
Aradığınız cevabı bulamadınız mı? Bir soru sorun
Anahtar kelimeler:

Kategoriye göre en son sorulan sorular