Spor ve ultra yüksek performans lastikleri, lastik ve yarış - Michelin, yeni Porsche Macan'ın yetkili tedarikçisi

Michelin, yeni Porsche Macan'ın yetkili tedarikçisi

Spor 27.11.2013, Hakan

Kısa süre önce Porsche, gamına yepyeni bir model eklediğini açıkladı. Michelin de bu modelin yetkili lastik ortağı olmaktan gurur duyuyor.

Porsche Macan Michelin, Porsche Macan'da kullanılacak kış lastikleri, yaz lastikleri ve dört mevsim lastikleri için yetkili ortak - Telif hakkı © : Porsche

Porsche'nin yeni sportif SUV'si

Alman otomobil üreticisi Porsche, Cayenne gibi güçlü bir model ile SUV tipi araç gamında üstünlüğünü zaten kanıtlamıştı. Artık bu marka daha kompakt ve nispeten daha düşük bir güce sahip, ancak aynı zamanda daha ucuz olan bir diğer model ile bu segmentteki gücünü arttıracak. Audi grubuna ait Audi Q5'in Alman kuzeni Macan, sportif anlayışla tasarlanmış bir SUV’dir; dolayısıyla yeterli performans düzeylerine sahip lastikler gerektirir. Kaportasının altında Cayenne'inkinden daha küçük motor seçenekleri barındıran bu model aynı zamanda Cayenne'den açıkça daha hafiftir

 

Her türlü zeminde Michelin lastiği

918 Spyder'ın en son versiyonunda olduğu gibi Michelin, otomobil üreticisi Zuffenhausen ile birlikte bu modelin yetkili ortakları olmaktan gurur duyuyor. Yeni Porsche Macan'da kullanılacak olan yaz lastiklerini, kış lastiklerini ve hatta bir takım belirli piyasalara yönelik dört mevsim lastiklerini yalnızca bu Fransız lastik imalatçısı tedarik edecek.

Ilıman sıcaklıklara yönelik olarak bu Alman SUV'sinde Michelin Latitude Sport 3 lastikleri kullanılacak. Porsche’nin önde gelen SUV’si Cayenne'de kullanılmasıyla bildiğimiz bu lastik 18, 20 ve 21 inç boyutlarında mevcut olacak.

 

Michelin Latitude Alpin 2Telif hakkı © : Michelin
Kış mevsimi için ise bu modelde yalnızca Michelin Latitude Alpin 2 lastiği kullanılacak. Bu lastik, aracın kar ve buz ile sorunsuz bir şekilde yüzleşmesine imkan verecek olup 20 inç boyutunda mevcuttur.

Son olarak, Porsche Macan, dört mevsim lastiklerinin sıklıkla kullanıldığı piyasalara yönelik olarak üçüncü bir Michelin lastiğine güvenebilecek. Latitude Tour HP lastiğinin Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada gibi bölgelerde Macan'da kullanılacağı belirtiliyor. Bu lastiğin Batı Avrupa piyasasına sokulması beklenmiyor.