Spor ve ultra yüksek performans lastikleri, lastik ve yarış - Spor lastikleri: 2014/2015 sezonu için seçimlerimiz

Spor lastikleri: 2014/2015 sezonu için seçimlerimiz

Spor 10.02.2015, rezulteo

Bir lastik seçmek hiçbir zaman kolay bir iş değildir. Özellikle de hem fiyatların hem de performansların çok yüksek farklılıklar gösterdiği spor lastikleri söz konusu olduğunda. Bu yüzden gözünüz kapalı satın alabileceğiniz lastikleri aşağıda size sunuyoruz.

Spor lastikleri pist Sportif sürüş için yüksek performanslı 10 lastik! - Telif hakkı © : rezulteo

Herşeyden önce bu liste eksiksiz değil ve kompakt spor lastiği piyasasında en çok kullanılan boyutlardan birinde, yani 235 40 R18 boyutunda mevcut olan lastikler arasından seçim yapılmış durumda. Bu doğrultuda sizin için lastikleri farklı performans ve teknik özellik kriterlerine göre ve farklı fiyat aralıkları için iyi birer alternatif oluşturacak şekilde seçtik.

Lastiklerin sunuluş sırası yalnızca alfabetik sıraya göre yapılıyor ve herhangi bir önem sırası izlemiyor:

 

Çok amaçlı uzun yol lastiği
 

Continental ContiSportContact 5P

 ContiSportContact 5P en yeni lastik modellerinden biri değil ancak bu segmentte yüksek performansı garantileyen çok amaçlı lastiklerden biri olma avantajına sahip.

Continental ContiSportContact 5P lastiği hakkındaki testlere, deneme sürüşlerine ve uzman görüşlerine göz atabilirsiniz.

 

Dunlop Sport Maxx RT

Özellikle "kuru asfalt" üzerinde sürüşe yönelik Sport Maxx RT,  Ascari pistinde gerçekleştirilen bir test sürüşünde bizleri gerçekten baştan çıkardı . Bu lastik açık bir şekilde gerçek bir sportif sürüş hissi ve yüksek performans özellikleri arayışındaki kullanıcılara yönelik.

Dunlop Sport Maxx RT lastiği hakkındaki testlere, deneme sürüşlerine ve uzman görüşlerine göz atabilirsiniz.

 

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2

 Eagle F1 Asymmetric 2 elde ettiği harika test sonuçları sayesinde ün yapmıştır. Bu lastik son derece homojen performans özellikleri ile dikkat çekiyor ve şüphesiz harika bir alternatif oluşturuyor.

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 lastiği hakkındaki testlere, deneme sürüşlerine ve uzman görüşlerine göz atabilirsiniz.

 

Hankook Ventus S1 Evo2 K117

 K117 modelinin ait olduğu kategori, gerçekten etkili performans seviyelerine sahip ara lastikleri bir araya getiriyor. Bu ürün özellikle ıslak zeminde frenleme alanında çok iyi bir performans sergiliyor.

Hankook Ventus S1 Evo2 K117 lastiği hakkındaki testlere, deneme sürüşlerine ve uzman görüşlerine göz atabilirsiniz.

 

Michelin Pilot Sport 3

 PS3, bir önceki modeline oranla ıslak zeminde sürüş performansı açısından kayda değer bir ilerleme ile göze çarpıyor. Bu lastik ayrıca kuru zemindeki sürüş özellikleri açısından kategorinin üst sıralarında yer alıyor.

Michelin Pilot Sport 3 lastiği hakkındaki testlere, deneme sürüşlerine ve uzman görüşlerine göz atabilirsiniz.

 

Nokian zLine

Her ne kadar Nokian markası her daim kış lastiklerine odaklanmış olsa da en yeni ürünleri bu markanın harika yaz lastikleri üretebileceği konusunda da şüpheye yer bırakmıyor. zLine modeli, markanın en yeni teknolojilerinden faydalanıyor.

Nokian zLine lastiği hakkındaki testlere, deneme sürüşlerine ve uzman görüşlerine göz atabilirsiniz.

 

Vredestein Ultrac Vorti

 Ultrac Vorti genel anlamda iyi sürüş özellikleri ile ilgi çekici performans seviyeleri sunan radikal bir ürün.

Vredestein Ultrac Vorti lastiği hakkındaki testlere, deneme sürüşlerine ve uzman görüşlerine göz atabilirsiniz.

 

Yokohama Advan Sport v105

Rezulteo testinin şampiyonu. Kuru zeminde mükemmel bir performans ortaya koyan Advan Sport v105 dayanıklı ve çok hassas bir lastik olarak karşımıza çıkıyor.

Yokohama Advan Sport v105 lastiği hakkındaki testlere, deneme sürüşlerine ve uzman görüşlerine göz atabilirsiniz.

 

Yarı slick 

Bunlar yolda kullanım için onaylanan ancak bilinçli otomobil sürücülerine yönelik lastiklerdir. Bu ürünler ıslak zeminde sınırlı sürüş özellikleri göstermekte olup radikal performans seviyeleri yakalamaya yöneliktir (pist günleri, vb.).

 

Toyo Proxes R888

Bu lastik kaçınılmaz bir klasik konumundadır. Üstelik söz konusu gam içerisinde Proxes R888'e artık R888R  modeli de eşlik ediyor.

Bu lastik hakkındaki testlere, deneme sürüşlerine ve uzman görüşlerine göz atabilirsiniz.

 

Michelin Pilot Sport Cup 2

Michelin gamının en son üyesi Pilot Sport Cup 2  bir referans lastik haline gelmiş durumda ve en son teknolojilere sahip ekstrem bir ürün arayışındaki otomobil tutkunlarına yönelik.

Bu lastiğin test sonuçları henüz elde edilmiş değil zira bu model piyasaya çok yakın zamanda giriş yaptı.

 

Yokohama Neova AD08 R

 AD08 R, yol lastikleri ile yarı slick lastikler arasındaki bir uzlaşmayı temsil ediyor. Bir taraftan çok amaçlı kullanım diğer taraftan yüksek performans bekleyenler için son derece güzel bir alternatif niteliğinde. Bu lastik hakkındaki son kararımızı ise gerçekleştireceğimiz testler sonucunda vereceğiz.

Bu lastiğin test sonuçları henüz elde edilmiş değil zira bu model piyasaya çok yakın zamanda giriş yaptı.